Jdi na obsah Jdi na menu
 

Březen 2012

5. 3. 2012

Juchů :-) konečně březen!!!! Po dlouhé době vylezlo sluníčko a my si užívali každý paprsek... chvilku doma na gauči, chvilku venku na procházce :-)

U nás je spousta novinek :-) konečně jsem se odhodlala a zavolala na ČMMJ, abych se domluvila s místním hospodářem na povolení práce v místní honitbě. A dopadlo to skvěle. Domluvili jsme se zatím na prostoru, kde můžeme s Brixíkem cvičit a dokonce využít i jejich značených stop na barvu :-)

Každý víkend chodíme poctivě na cvičák a trénujeme na zkoušky a trénujeme i obrany. Je mi jasné, že zkoušky ZM s obranama letos asi nedáme, ale Brixíka to baví a mě taky :-) Mezitím připravujeme prostor na nový cvičák, takže máme o zábavu postaráno.

 

Tohle je názorná ukázka, jak lovecký pes blbne na obranách :-)

 

obrany5.jpg

Od tohoto víkendu nám navíc konečně začínají psí akce. Takže nejenom, že o víkendu mám svůj první veřejný výcvik, kde funguji jako výcvikář :-) ale také máme konečně akci s naší hlavní cvičitelkou Ivetkou :-) V sobotu odpoledne nás čeká výlet a na neděli máme v plánu trošku potrápit hafánky. Takže hned ráno hurá vyzkoušet stopy i se zaleháváním předmětů, potom trošku výcvik a blbnutí :-)

V neděli odpoledne hurá domu a spinkat :-))

Další víkendy budou v podobném duchu :-) Juchů!!!!! :-))

 

11. 3. 2012

Konečně akční víkend :-)

V sobotu dopoledne rychle zabalit věci pro mě a pro Brixíka a hurá na cvičák. V 11 hodin nám začínala poslušnost, tak jsme si zase vyzkoušeli cviky na sobotní závod, trošku jsme opravovali, co nám nešlo a následovaly obrany :-)

Brixula se nejprve se strejdou figurantem mazlil a jakmile si vzal strejda rukáv, tak se z Brixe stal drsný agresivní pes  :-)) s vyštěkáváním problém opravdu nemáme, takže trénujeme plný zákus a skoky.

Odpoledne jsme se s Dádou, Brixem a Joem "přistěhovali" k naší cvičitelce Ivetce. Prokecaly jsme celé odpoledne, pak jsme vyrazily na nákup do Čičilandu - zverimexu :-) a holky se pak ještě stavovaly pro nějaké dobrůty.  Při zpáteční cestě jsme se stavily na véču v pizzérii, nabaštily jsme se a hurá zpátky k Ivetce. Vytáhly jsme kytary, já se učila brnkat, Ivetka po dlouhé době tu svou kytaru oprášila a Dáda naladila :-) Večer jsme ještě jely pro Katunku a Amču a už se pak jen zpívalo a kecalo :-)

Ráno nás budil Brixula s Joem, když začali dělat blbiny, takže rychle hafany vyvenčit, nasnídat a hurá na stopy. Krásně mrholilo, foukalo.... opravdu, super počasí... Brixík předvedl typickou loveckou stopu se slíděním....  musela jsem ho pochválit...předměty našel a zalehl, ale budeme muset trénovat.

Po obědě jsme dorazili s Brixíkem domu a oba jsme usnuli. Zítra nás čeká další trénink stop - musíme trénovat na zkoušky. V sobotu nás čeká závod poslušnosti, tak musíme máknout... a v neděli frčíme zkontrolovat CHS Avoir du Nez do Svitav. Už se tam moc těším. 

 

Víkend 17.-18. 3. 2012

V sobotu 17. 3 jsme byli s Brixíkem přihlášeni na neoficiální závod poslušnosti v ZO Vinec. V tomto závodu byly 2 kategorie - gaučáci a machři. Brixulu jsem přihlásila do kategorie Gaučáků :-)

Nástup byl v 11 hodin na cvičáku. Ještě před závodem jsme vyvenčili hafany, aby pak byl klid a pohoda. S Brixem jsme byli třetí na řadě... většina cviků byla v pohodě, až na náš oblíbený aport... :-)  jediná jistota bylo dlouhodobé odložení :-) Když odcvičili všichni, tak následovala druhá část závodu - běh psa na čas, ztížený aport - pes si měl vybrat mezi miskou s buřtem a aportem... Brix si po chvilce váhání zvolil aport :-) a třetí disciplína byly agility :-) sice jen 3 překážky, ale byla sranda :-) skočka nebyl problém... slalom už problém byl :-) a tunel... tam jsme se nějak zapomněli trefit... ale dokázali jsme to :-)

A výsledky?

Skončili jsme na krásném 2. místě :-)

 Po akci jsme si dali pěkně masíčko z grilu a jeli jsme k Dádě. Šakalové ještě chvilku blbli na zahradě, honili Čičiho a hledali všechno možné. Pak s sebou plácli na sluničko a byl od nich konečně klid .-)

Ráno jsme vstávali brzo a frčeli jsme směr Svitavy. Měli jsme na programu návštěvu CHS Avoir du Nez :-)

Super překvapení bylo, že všechny flekatý holky háraly... takže bylo veselo. Brixík se vyblbnul s nevlastním bráškou Perrym. Mirka Brixíka ostříhala, takže je z něj krásný a upravený welš :-)

Chvilku po nás přijela i kamarádka Martina s welší kámoškou Sárkou.

Návštěva byla super, vymysleli jsme další akce, na které už se moc těším :-)

Při zpáteční cestě jsme ještě vyvenčili krakeny a hurá domu. Brixík přišel do pokoje, plácnul s sebou do postele a byl rád, že leží :-) véču rychle snědl a zase hurá spinkat :-)

Víkend byl naprosto super a už se těším na další .-)

zde jsou fotky z víkendových akcí :-)

http://brixi-wss.rajce.idnes.cz/

 

23. - 24. 3. 2012

Naprosto krásný a slunečný víkend :-)

V pátek odpoledne jsme jeli s Brixíkem za naší kamarádkou Dádou a Joem do Boleslavi. Večer jsme šly s Dádou na Country bál, který pořádali naši kamarádi. Hafani zatím zůstali doma. Brixula umíral na samotu a ze vsteku si roztrhal pelech... salám!

V sobotu dopoledne jsme vyrazili směr Nepřevázka, kde jsme chvilku pomáhali s hrabáním a úklidem staré suché trávy.  Od 13 hodin jsme měli socializační procházku v Boleslavi, takže jsme si užili 2 hodiny srandy. Brixík byl docela v pohodě, občas si s nějakým hafanem nesedli, ale jinak pohoda. Joe z toho byl chudák celý špatný... bojové plemeno, to se pozná :-)

Odpoledne jsme ještě pomohli doma a pak byl klídek a pohoda :-)

V neděli jsme trošku mákli doma a odpoledne bylo ve znamení klidu, pohody a hlavně sluníčka!!!! 

V pondělí jdeme s bandou stěhovat věci na cvičák, takže bude veselo a bude o zábavu postaráno :-)

V úterý nás čeká další hodina cvičení a pak zase obrany se strejdou "v teplákách". 

Moc se těším na víkend... už aby to bylo :-) Juchů :-) 

 

31. 3. 2012

Na tento den jsme měli naplánovanou MVP v Českých Budějovicích. Ve čtvrtek jsem Brixulu vydrbala a důkladně vyčesala, aby to byl frajer :-)

V sobotu ráno jsme vstávali ve 4 ráno, abychom byli v 5 už připravené k odjezdu... vyjímečně se zadařilo a jeli jsme na čas :-) Jela s náma Dáda a Joe. Dáda usnula na začátku Prahy, takže mi moc společníka po cestě nedělala. O šakalech ani nemluvím... chrněli celou cestu. Do Budějovic jsme dorazili kolem půl osmé. Prošli jsme veterinární kontrolou, vyzvedli si papíry a šli hledat kruh. Postupně jsme potkávali další naše známé se svými welšíky. Přes den jsme se plácali u kruhu, procházeli stánky, nakoupili potřebné věci - dobroty :-) Už v půl 3 jsme přišli na řadu s posuzováním. Posuzovala nás paní Smržová. Na její posudek jsem se moc těšila a byla jsem zvědavá na její hodnocení. Brixík se jí líbil, pochválila srst i stavbu těla... jen mi vytkla, že je Brixi hubenější. Upřímě, momentálně jsem ráda, že vypadá jak vypadá... po těch posledních docela náročných 2 měsících.  Získali jsme hodnocení Výborná, sice bez titulu, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Byla jsem na Fleka moc pyšná. Z výstaviště jsme odjížděli skoro ve 4 hodiny. Unavení... ale domů jsme dorazili v pořádku.  Brixulka doma pořádně ani nevečeřel, šel rovnou spinkat... a já taky...

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 47782
Měsíc: 765
Den: 22