Jdi na obsah Jdi na menu
 

Březen 2013

7. 3. 2013

Je to hrozné, jak ten čas letí...

Během února jsem se vůbec nedostala k nějaké aktualizaci.... bylo nějak moc práce, víkendy jsem trávila na teoretických hodinách na zkoušky z myslivosti.... a zbylý volný čas jsem se snažila věnovat svým flekatým mazlíčkům....  Do toho mi přibyl další mazlíček na trénink - MOK Atarri. Je to 10-měsíční prdlouš... takže s ním začínám pracovat na cvičáku, abychom ho trošku zkrotili a naučili základy... a musíme máknout i v lovecké části - čekají nás zkoušky vloh a v létě PZ :-)

S flekatcema pracuji na cvičáku a připravujeme se na blížící se zkoušky z poslušnosti (Aspero) a na zkoušky z poslušnosti a obran (Brixi). Zbylý volný čas trávíme společně se všema hafanama v lese, aby nevyšly z loveckého šílenství....

No, Nuda u nás opravdu nehrozí :-)

Blíží se i doba, kdy přivezeme kotec a boudy a moji drazí fleci půjdou na zahradu a do kotce :-)

To bude akce... z gaučáků na "hlídací" psy :-)  ale už se na to moc těším :-)

Během března už začínají akce na cvičáku - stopařský speciál a obranářský speciál a od dubna nám začnou krušné časy... vymyslela jsem si nějak moc akcí na hodně málo času...  ale snad vše zvládneme!

 

Poslední 2 víkendy v březnu byly dost náročné... buď to byl stopařský speciál - výstavní speciál - obranářský speciál :-))

Stopařský výcvik jsem šla jen s mými flekatci... po dlouhé době jsme zase šli stopovat... kluci první stopy zvládli moc hezky, Aspero šel sice rychle, ale i tak šel přesně... Brixík hezky označil předměty a až na pár nedostatků šel stopu krásně... za to druhá stopa byla bonus... Aspero se motal už na začátku stopy.... o tom, jak šel nebo spíš nešel dál.... no.....    a Brixík šel půlku stopy krásně... a pak najednou cvak..... a byl raději konec...    musíme to doladit... v půlce května jdu s Brixem zkoušku se stopama....

Další víkend jsme měli výstavní speciál - trénink našich mladých mazlíčků na výstavní sezonu. Tuto akci jsem absolvovala se všema 3 šílencema... Aspero neměl vůbec problém s vystavováním ani s kruhem, Attari se během chvilky rozkoukal a taky moc hezky spolupracoval. Brixík na to všechno dohlížel a musela jsem s ním alespoň 1x oběhnout kruh, aby měl radost :-)

Hned v neděli byl na programu obranářský speciál - pro Brixíka :-) Celý den venku s bandou bláznů, kteří místo klidu a pohody stepují v mraze, aby se jejich čtyřnozí miláčkové vyřádili s figurantem...   ale stálo to za to :-)

Poprvé jsme kousali na jiného figuranta, než je náš Míla... všichni hafani z toho byli trošku vykulení, ale bylo to zajímavé srovnání.

Brixík se vyblbnul, Aspero si mezitím hrál s ostatními hafany a já se důkladně unavila.

Domu jsme dorazili pozdě odpoledne.... zbytek dne jsme v klidu prospali doma na gaučíku :-)

 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24