Jdi na obsah Jdi na menu
 

červen 2012

3. 6. 2012

1. - 3. 6. 2012

Den dětí jsme oslavili jak jinak, než nějakou ňamkou :-) Brixula dostal svou oblíbenou bůvolí kost s kuřecím masem... takže byl pak naprosto vzorný a celé odpoledne hlodal kost :-) Odpoledne jsme pak jeli s naší výcvikářkou vyvenčit hafany naší kamarádce. Takže Brixula se vyřádil a vylítal dle libosti :-)

V sobotu jsme jeli ráno s bandou pejskařů "na stopy".  Musíme pořádně trénovat... už je i termín další zkoušky, takže moc času opravdu není...

Brixovi jsem našlápla stopu se 2 lomama a 3 předmětama... na to, že jsme hodně dlouho nestopovali, tak šel docela dobře... nebyl tak přesný, ale jinak šel moc hezky... Po obědě jsme si dali další hodinu obran. První kolo se mu moc nechtělo... šel jen na peška a o rukáv zájem vůbec neměl... při druhém kole jsme ho trošku vyhecovali a to ho hrozně bavilo... takže jsme mu dali měkký rukáv a dělali s ním blbiny a to byl naprosto spokojený a hodinu ukončil naprosto skvělým skokem a zákusem... a jak byl pyšný, když si rukáv nesl do auta :-) machřík :-))

Odpoledne jsme prospali...  nějak na nás padla únava :-)

 

V neděli ráno jsme si jeli zase našlápnout stopu... víc jsem mu jí prokrmila... a zase jsme šli 2 lomy a 3 předměty... a šel o moc lépe. Byl přesnější a lomy vypracoval mnohem klidněji. Dokonce i sám zalehl předmět... to mě moc potěšilo :-)

Byl opravdu moc šikovný! Teď se zase válí na pelechu... packy nahoru :-) a vypadá moc spokojeně :-)

Příští víkend nás čeká další výcvikáč... já se tak těším! :-)

 

8.-17. 6. 2012

V plánu máme další výcvikový víkend v Lužanech... počasí má být opět nejisté, tak uvidíme :-)

Celý výcvikový víkend jsme trénovali na blížící se zkoušky BH... takže chůze, chůze, chůze... a kdyby nějaká změna, tak chůze :-) Brixula měl zase super náladu, tak s ním byla super legrace. Mezi poslušností jsme si šli "zabít strejdu šupáka" na obrany... v Lužanech je o dost jistější a přesnější na zákusy... asi budeme jezdit na obrany do Lužan :-)

Ve volném čase se s Joem váleli v chatce a odpočívali nebo hlídali před chatkou, aby nás někdo neukradl... no, hlídali... mazlili všechny kolemjdoucí :-)

V neděli mě čekala služební cesta na sever Německa, takže Brixík jel na prázdiny k mamce a komondorce :-) Jé, to bylo radosti, když jsem ho vypustila na zahradu :-) zmučil Fortunu, vyhnal kočky a byl maximálně spokojený. Takhle prý řádili celé 3 dny, než jsem si pro něj zase přijela :-)  Když jsem si ho v úterý večer vyzvedla, tak na mě koukal, jestli jako už jedeme nebo jestli tam  ještě zůstává :-) Když jsem ho naložila do auta, tak odmítal vylést a celou cestu prospal :-) Prý nějak neměl čas na klid a odpočinek... neustále s Fortunou pořádali hon na kočky, dostihy, překážkové běhy přes záhony... prý ideální program :-)

Pak mi prospal celou středu a půlku čtvrtka... odmítal chodit na procházky, jen rychle vyvenčit a zase zpátky do pelechu a chrupkat :-)

Ve čtvrtek zase na cvičák :-) zopakovali jsme si aporty, obraty, polohy u nohy... nálada byla zase skvělá a to se pak pracuje jedna radost! :-) Následovala další hodina obran, Brixula se vyřádil a unavil a odjížděli jsme unavení a spokojení :-)

16. 6 nás čekala KV v Pardubicích. Samozřejmě nemohl nikde chybět náš maskot Joe...  jediný stafbull na výstavě :-) zase jsme mučili "malou" Máju a sestřičku Bery :-)

Brixi šel v pracovní třídě, kde získal od rozhodčí Jane Howarth  výborné hodnocení a známku Excelent 3.

 Naše Bery Avoir du Nez - Mezitřída -  V2 a Beruška Avoir du Nez - tř. pracovní V3

Myslím, že je to super úspěch... 3 psi z vrhu a všichni hodnocení výborná!

 

Na odpolední měření jsme nezůstávali... Brixík toho měl plné packy... vedro, sluníčko... tak jsem ho z toho vysvobodila, šli jsme je s Joem vykoupat do řeky a hurá domu...

Zbytek odpoledne jsme prospali :-)

img00059-20120618-1036.jpg

 

20. 6. 2012

Vedro a pro změnu vedro! Brixula se celé dny válí v chodbě na dlažbě a když ho vytáhnu na procházku, tak vždycky zahučí do řeky... vynikající :-) Ale Brixík je spokojený :-)

V pondělí jsme byli cvičit, vzhledem k šílenému počasí jsem po něm nechtěla žádné šílené výkony. Ale trénujeme aporty a tak nějak kombinujeme přípravu na zkoušky poslušnosti a na lovecké zkoušky :-) Je to docela sranda :-)

V úterý ráno jsme jeli zase trénovat stopy, tentokrát lovecké :-) kamarádka nám natáhla vlečku s bažantem, tak jsem byla zvědavá, co Brixík na to :-)

Stopu vypracoval skvěle, bažanta našel... ale musíme doladit rychlost přinášení :-)

Zkoušeli jsme i disciplínu "pohozená" a to je naprosto bez problémů. Zítra ještě zkusíme práci s pernatou a po víkendu budeme ladit barvu a vlečku se srstnatou... zkoušky se blíží, tak nesmíme udělat ostudu :-))

 

21.-24. 6. 2012

Dlouho očekávaný víkend :-) Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově. Půvoní plány jsme museli trošku upravit, ale i tak jsem se na tu akci docela těšila. Nechala jsem si ušít nové hystorické šaty a byla jsem zvědavá na Brixíka, jak bude reagovat na průvod. Vloni ho šel jako prcek a byl v pohodě... ale člověk nikdy neví, co se těm chlupatým stvořením honí v té jejich flekaté hlavě :-)

V pátek byl noční průvod, takový trénink na sobotu :-) Šla jsem s Brixíkem a s naší malou kamarádkou Žužlou. Žužu i Brixík dělali blbiny, takže to byla pohoda :-) Průvod jsme prošli bez nejmenších problémů. A co byly bubny, ohně, střelba, všichni v kostýmech, zbraně... a Brixe to vůbec nerozhodilo :-) Beruška!

V sobotu jsme dopoledne prošli trhy, okoukli co a kde mají dobrého a pak jsme šli vypustit Brixe do Vltavy :-) To bylo nadšení :-)

Odpolední průvod jsme taky přežili. Procházelo se celým městěm, koně, kostýmy, zbraně, bubny, hudebníci... a opět byla pohoda :-)

 

 dsc01034.jpg

Jen návrat z průvodu skrz celé město už taková legrace nebyla... alespoň pro nás... Brixula byl opět v klidu a nepanikařil... i když by měl nárok!

Večerní ohňostroj jsme také vydrželi, i když tam to nadšení moc velké nebylo... raději jsme zůstali i kamarádky v pokoji, nechtěla jsem ho zbytečně stresovat. A večerní venčení osvětleným Krumlovem... to bylo něco naprosto nádherného!

 

 

Neděle 24. 6. 2012

Z výletu z Krumlova jsme se vrátili řádně unavení... ale odpoledne nás ještě čekala zkouška sobotních zkoušek :-)

Takže jen malý odpočinek a už jsme frčeli na cvičák. Prošli jsme si jednotlivé cviky a chůzi. Připomněli si co a jak a už jsme jeli domů spinkat. Po tak náročném víkendu jsme si to oba zasloužili.

 

30. 6. 2012

Dnes nás čekaly další zkoušky poslušnosti - BH - dle řádu IPO.

Ráno bylo zahájení v 8 hodin a už takhle ráno bylo šílené vedro. Ráno jsme jeli s částí zkoušejících našlápnout stopu a po 10 hodině začaly zkoušky BH. S Brixíkem jsme šli druzí. Chůze na vodítku byla v pohodě, procházení ve skupince také... ale chůze bez vodítka už byla horší... Brixi nešel přímo u nohy a nebyl tak přesný, jak by měl. Odložení za pochodu do sedu vydržel a odložení do lehu s přivoláním... no, místo přivolání bylo přišoulání... ale zvládl to :-)

Jsem na něj moc pyšná! Ještě máme co trénovat, na podzim más čeká další zkouška z poslušnosti a mezitím máme v plánu 2 lovecké zkoušky :-)

Jak jsem psala... nuda u nás nehrozí :-)

 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24