Jdi na obsah Jdi na menu
 

červenec 2011

6. 7. 2011

S Brixíkem jsme vyrazili na výlet do Českého ráje :-) měli jsme sraz s vyvrhelama... tedy... s členy již neexistující skupiny Honoris :-) Bylo to super... v pátek jsme hráli ping-pong a Brin mučil kočky v kempu... a v sobotu jsme výletili... dopoledne pěkně procházka na Valdštejn a odpoledne jen tak courání po Českém ráji. Hlavní úkol... utahat psa a děti... Dáda měla s sebou svoje nové psí miminko, ale to se utahalo samo po 300 m vlnení se :-)

 

V neděli jsme frčeli domu - celou noc pršelo, takže jsme to zvdali...

 

6. 7. 2011

Fleka jsme trošku potrápili, co se týká hlasitosti a hlášení věcí :-) schovali jsme mu jeho Žofku :-) a to byl fukot :-) teda, spíš šílený řev... pokud se takhle předvede i na zkouškách, tak to bude super. Zatím se projevoval jako hlasitý oznamovač, tak snad mu to vydrží.

Zítra máme cvičák a hodinu lovení. Snad to flek přežije... takhle 2 hodiny za den, ale snad to bude v pohodě :-)

 

p7028682.jpg

 

14. 7. 2011

Hodina lovení :-) Dneska jsme si na Brina vymysleli opravdu oříšek - aporty z vody! Normálně mu aportování nevadí, ba naopak, je to blázen :-) ale teď měl aportovat pernatou.

Byla jsem zvědavá, jak to dopadne a byla jsem velmi  mile překvapená. Z vody aportoval skvěle, dokonce i tu pernatou a na břehu krásně držel a donesl. Musíme ještě doladit předsedání a odevzdání aportu, ale na to máme ještě čas.  Po chvilce mučení jsme zkoušeli terén břehu - aby se Brix naučil chodit do vody i z horším přístupem nebo skákat. Chvilku na to koukal, pak se odrazil a skákal naprosto bez problémů. Cvičitel z něho byl unešený :-) Domu dojel řádně mokrý a unavený :-))

 

16.-23. 7. 2011

Letní tábor Poděbrady

S plným autem věcí jsme s Brixim vyrazili do Poděbrad, kde se konal výcvikový tábor. Hrozně jsem se na tuhle akci těšila, budu týden blbnout se psem a s kamarády :-) Každý den jsme měli 2 hodiny tréninku - ráno a večer. S cvičitelkama jsme trénovali věci na lovecké zkoušky - aporty s předsedáním, šoulačku, chůzi na vodítku, odložení na dálku atd. :-) mezitím jsme se učili věci na zkoušky ZOP, kterou skládáme 25. 9. 2011.  Brixik pracoval naprosto skvěle.

 

p7178796.jpg

 

Fungoval tam jako chůva pro malého krakena Joa a jako tréninkový prudil bavorské barvářky Ajky. Ajka byla prý poslední dobou nevrlá a vyjížděla na psy. Brixik ji prudil tak skvěle, že se uklidnila a dokonce si i hrála se štěňatama a s Brixim.  Brixik dokonce i asistoval na zkouškách ZZO jako "prudící pes". No, prudící :-) byl naprosto v pohodě, nikoho neprudil a všichni hafani zkoušku udělali. Nám bohužel chyběly 4 dny do 10ti měsíců, takže na zkoušku ZZO jdeme v říjnu 2011.

 

pict0808.jpg

Bála jsem se, že na Brina bude týden výcviku moc, ale zvládal to naprosto skvěle. V pátek už bylo vidět, že je unavený, ale i tak pracoval bez problémů a byl ochotný a byl pro každou špatnost :-)

 Myslím, že tábor jsme si užili skvěle, já tedy rozhodně moc :-) myslela jsem, jak bude pes unavený a on v neděli ráno v půl 7 vstával s tím, že jdeme ven vyvenčit Ajku. A v půl 10 se přihasil do pokoje s klackem, že jdem cvičit. Je to fakt magor :-)

 

Soustředění WSS v Hradci Králové 28. - 31. 8. 2011

Na pár dní jsme se vrátili do Encovan, vyprat a zabalit na další akci :-)

 Než jsem našla areál, tak jsem naší navigaci vyhrožovala krutou smrtí a přejetím... ale nakonec jsem to s navigací po telefonu našla :-) Děkuju Miru :-))

Někteří z účastníků už stavěli stany a pár flekatců lítalo po areálu. Než jsem stihla vyndat stan z auta a najít místo na ubytování, už jsem s mého fleka sundavala nějakého psa, který měl nutkání ostatní psy sežrat... no, dobře... pro jednou... ale toto se opakovalo čím dál častěji a od více psů. Do čtvrtečního večera to byli asi 4 psi. Nic moc... jsem asi zvyklá na jiné jednání s agresivními psy... beru, Brixík taky není svatý, ale když čekám, že bude útočit, tak ho mám na vodítku...

V pátek ráno začal výcvik, po nástupu jsme vyrazili směr les a louky :-) jela nás pěkná kolona a divím se, že se neztratilo více lidí :-)

Na louce jsme se rozdělili na skupinu pracující a učící se a na skupinu "procházkovou" :-)

Procházkové odešli a my vypustili hafíky. Moc jednoduché to nebylo. Brixula přišel na to, že někteří z nás nesou zvěř na trénink, tak to zkoumal, místo aby slídil :-)

Nakonec pochopil a vylítal se na louce s ostatními. Zkoušeli jsme stopu a aport. Jelikož Brixula nikdy neměl v tlamě opravdové zvíře, tak na to chudák koukal. Dana nám vyšlápla krátkou vlečku, Brixula jí vypracoval naprosto skvěle a na králíka koukal a nevěděl co s ním a jak ho vzít. Tak jsem mu dala aport do tlamy a šla vedle něho. Za chviličku pochopil co po něm chci a byla to super hra. Někteří se mi snažili pomoct, že musím takhle a takhle, ale bohužel s Brinem hrajeme jinou hru než "MUSÍŠ"! Takže všechno je hra a velká prča :-)

Za chvilku jsme šli zkoušet "odhozenou". Zatímco ostatní trénovali, já si s Brinem hrála a aportovali jsme králíka a pak jsme si půjčili bažanta a zkoušeli to s bažantem. Za pár minut mi aportoval cokoliv a měl z toho hroznou legrandu :-)

Ostatní jen nechápavě koukali. Takže jsme si zkusili odhozenou zvěř, tak, jak se dělá na zkouškách a Brixík jako profík našel a přinesl :-)

Dokonce na konci i hlásil - měla jsem ho na vodítku a před námi odložili králíka i s bažantem... no, to se mohl... :-) takže hlásil jako zběsilý :-)

Po obědě jsme šli zkoušet vodní práce :-)

Brixula nikdy předtím neviděl kachnu, tak jsem čekala, co se bude dít.

Hodili jsme mu kachnu jen kousek od břehu s tím, že nevěděl, pro co jde.. ale šel krásně :-) skočil do vody a přinesl na břeh kachnu... na břehu začal zkoumat, co to vlastně má :-) po chvilce vzal do tlamy kachní křídlo a podával mi ho :-) pochopil, ale nevěděl, jak kachnu vzít, ale to dopilujem :-)

V pátek večer jsme jeli kapat barvu :-) Brixula cítil co se děje, takže byl jako utržený ze řetězu :-).

Během soboty se Brixula chytil asi s 5 psy... fakt super... ach jo... ale jako Brixe chápu... když mě někdo prudí, tak si to líbit nenechám.

V sobotu večer byla porada sekce WSS, přijela i Mirka s Tondou a s Bery. Mirka ostříhala Brixíka  a šli jsme spinkat :-)

V neděli ráno byl naplánován úklid areálu a pak výlet. Už jsem byla z toho všeho tak nějak unavená, že jsem jela domu. Nějak mi nesedla ta agrese psů a lhostejnost majitelů. Ale to asi nemá cenu řešit... prostě jsem asi rozmazlená od holek ze cvičáku, protože tohle mají prostě vyřešené.

 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24