Jdi na obsah Jdi na menu
 

Červenec 2012

1. 7. 2012

1. 7. 2012

Jedny zkoušky máme úspěšně za sebou a hned musíme trošku upravit "program" a přepnout na režim "Lovení" :-)

Naštěstí s tím Brixula opravdu problém nemá... opak je horší :-)

Dnes jsme vyrazili do lesa trošku se vylítat, vyzkoušet šoulačku a pomalu trénovat na blížící se zkoušky. Bude rozhodně veselo. V týdnu mám v plánu vyzkoušet všechny disciplíny, které budou na zkouškách a v neděli jdeme s kamarády zkusit "zkoušku zkoušek" :-) to zase bude akce :-))

tak držte palečky, aby vše dopadlo dobře :-))

 

4.- 10. 7. 2012

Prodloužený víkend je za námi a my jsme si ho skvěle užili :-) Trénovali jsme na blížící se zkoušky, okupovali bazén u Dády a Joa a v sobotu jsme vyrazili na výlet. Trasa výletu byla krátká - Valečov - Drábské světničky a zase zpátky na Valečov. Délka trasy byla asi 9 km. Brixík si neztěžoval :-) celou cestu trénoval slídění a nahánění :-) Joe se ho snažil napodobovat a lítat s ním po lese, ale v půlce cesty to vzdal a jistil Brixe z dálky :-)

Neděle byla ve znamení dalšího tréninku - naši kamarádi Olánek a Laduška si na mě udělali čas ve svém nabitém programu a šli jsme do lesa, zkoušeli jsme různé disciplíny a hlavně střelbu. Trošku jsme potrápili i jejich jagoší puberťačku Noru :-)

V pondělí jsme jeli ještě lovit s naším kamarádem Vaškem a opět jsme zkoušeli klid při výstřelu a nahánění. Myslím, že Brixík pochopil velmi dobře, kdy se loví a kdy se poslouchá na cvičáku a tohle se mu rozhodně líbí víc :-))

Odpoledne byla na programu návštěva naší cvičitelky a jejích 6 malých draků NO. Brix prcky moc nemusí, tak jsme byly zvědavé, jak na to bude reagovat. Ze začátku před nima utíkal, ale pak si vyhlídl jedno malou fenečku a s tou tam dělal blbiny :-) bafali na sebe, vzájemně se lovili a vyštěkávali... byl to super pohled :-)

V úterý jsme si dali poslední zkoušku před zkouškou a už ho nechám odpčinout. V sobotu máme velký den, tak snad se povede a zkoušky splníme :-)

 

14. a 15. 7. 2012

Velký den D je tu... poslední 3 dny jsem se snažila držet Brixe v "klidovém režimu", aby byl odpočinutý a měl chuť a sílu pracovat.

V 7 ráno jsme už byli nastoupeni u klubovny OMS Mělník - honitba Liběchov. Na zkoušky bylo přihlášeno celkem 6 psů - 2 slídiči, 2 jezevčíci a 2 border teriéři.

Zahájení zkoušek proběhlo těsně po 9 hodině, počasí nám přálo, tak nebylo kam spěchat.

Po rozlosování jsme odjeli do honitby, kde byly připravené "dosledy". Postupně jsme všichni prošli prvním úkolem.

My jsme šli na řadu jako třetí. Šoulačka proběhla naprosto bez problémů, stopu šel Brix moc hezky. Jednou mi ze stopy sešel, ale po opravě jsme barvu došli bez problémů.

Se zbytkem disciplín problém opravdu nebyl :-) Slídění, nahánění, dlouhodobé odložení, klid na stanovišti byla pohoda. Při vlečce se srstnatou mi nebylo nejlépe, ale Brixi nezklamal a vzorně králíka přinesl i s předáním. Stejně tomu bylo i u pohozeného bažanta. Chvilku hledal, zda v okolí není ještě něco, pak vzal bažanta a vzorně předal.

Tím byly zkoušky ukončeny a mě spadl obří kámen ze srdce.

Vyhlášení pro nás bylo velkým překvapením a moc mě to potěšilo :-)

Nejsem myslivec ani střelec. Nemáme stálý revír na trénování a tak nějak to pytlíkujeme, jak se dá... tím víc jsem na toho flekatého blázna pyšná :-)

Neděle je ve znamení klidu a odpočinku. Myslím, že si to oba zasloužíme :-) Brixík se válí v pelechu, packy hore a vypadá maximálně spokojeně :-)

Ještě letos udělat PZ a ZPU-1 a budu maximálně spokojená... a plány na letošní rok budou splněny :-))

 

20. - 29. 7. 2012

Další skvělá akce je za námi...

v pátek jsme s Brixíkem začali pořádně balit věci na LVT do Poděbrad. V obýváku se postupně zvětšovala už tak dost velká hromada věcí. Brixík si nosil hračky na hromadu, pak je zase odnášel, že chce jiné.. nevím, kdo z nás dvou je horší :-)

V sobotu brzy ráno jsme naházeli věci do auta a hurá do Poděbrad! Cesta byla naprosto v pohodě, postavili jsme stany a začali jsme si všichni užívat dovolené :-) Na každý den jsme měli naplánované 2 hodiny výcviků - stopy, poslušnost nebo obrany. Stopování musíme hodně doladit... v poslušnosti trénujeme na další zkoušku a při obranách se Brixík vyřádí a skvěle unaví :-)

Čas rychle ubíhal a my si užívali pohodičky a klídečku... večer pěkně táborák a grilík a bylo nám moc fajn!

V pátek jsme s Brixem zajeli na skok na SV WSS do Hradce Králové... no, tuto akci jsem si v klidu mohla odpustit... slušně řečeno toho tak nějak začínám mít plné zuby. Některé věci mě asi nepřestanou udivovat... ale co...

Těchto akcí se nějaký delší čas nebudu zúčastňovat! Horší je, že podobné věci vadí nejen mně, ale více lidem... bohužel s tím nikdo nic nenadělá...  je to smutné, když slyším, že to prostě tak je a tím to končí! Každopádně Brixula byl změřen a do PP byla konečně dopsaná výška, skus a barva oka. No, alespoň něco pozitivního...

Odpoledne se Brixík vyřádil na obranách, kde jsme začali dělat nové věci a Brixe to moc baví :-) Sobota byla ve znamení zkoušek z výkonu.. nás se tyto zkoušky naštěstí netýkaly, ale stejně jsme drželi palečky a fandili. Po vynikajícím obědě jsme začali balit věci a už byl čas odjezdu.

Pračka jede na plné obrátky a Brix obsadil gaučík... nějak unavený, nebo co :-))

Výcvikový tábor byla naprosto dokonalá akce a NIKDO a NIC mi jí nezkazil... spíš naopak... došlo mi, jak jsou jisté věci smutné!

Za měsíc do Lužan... jupí! :-)

Na zítřek vyhlašuju volno a gaučing!

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24