Jdi na obsah Jdi na menu
 

červenec 2014

14. 7. 2014

zkouškové období se bezmilosti blíží, takže každou volnou chvilku trávíme v lese nebo na loukách a snažíme se něco dělat :-)

Na začátku července jsem konečně obdržela ZP, takže jsem mohla začít trénovat i s flintou a nemusím už otravovat všechny okolo :-)

O prvním víkendu v červenci jsme měly s Terkou naplánovaný poslední nácvik na blížící se LZ. Abychom to neměly tak jednoduché, tak na trénink dorazilo více fleků. V plánu byly barvy - pro mě a Terku trošku delší a 2 lehké barvy pro začínající pejsky.

Brixi s Kelyškou prosvištěli barvy rychlostí blesku a s jistotou... takže jsme pak šli s našimi nováčky jejich první barvy. Celkem to hafanům šlo, na to, že šli svou první barvu (4 hodinovou).

Následovaly vlečky se zajícem - Kelyška měla vysmáto, takže to i tak dopadlo :-) Brixík vcelku fungoval, až na kraviny na začátku vlečky.... pak už jsme naše fleky nachali a šli jsme mučit ostatní :-)

Dorazil i malý Oliver a Odys (štěňátka od mého Aspera a Hyvinky). Štěnda se spolu vyřádili a pak odmítali vylézt ze stínu :-)

Zkoušeli jsme i klidy při výstřelu, šoulačky a různé další blbiny :-)

Všichni dostali domácí úkoly a frčelo se domu.

 

12. 7. 2014 - Lesní zkoušky v Ješovicích... Brixík už lesní zkoušky měl, ale chtěla jsem mít jistotu na blížící se VZ...   na tyto zkoušky jela i Terka s Kelyškou, tak jsem byla na holky zvědavá.

V 9 hodin jsme vyšli do honitby, kde na nás čekaly nakapané barvy.... pro mé štěstí jsme byli vylosování jako první na barvu a šoulačku...  čekala jsem, co zase Brixu vymyslí - vstane, bude se plazit nebo tak něco... ale k mému překvapení zvládnul šoulačku naprosto dokonale! Následovala barva.... od poloviny pobarvené stopy jsem se už modlila, aby byl konec... barva byla neskutečně dlouhá.. a cca 30 m od cíle nám ze stopní dráhy vyběhl zajíc.... jen jsem doufala, že se Brixu zvládne srovnat a dojde stopu... Nebylo mi moc fajn.... po hrozné době jsme konečně viděli cíl - kus srnčí zvěře... to bylo radosti... uf!

Následovalo nahánění z houštin, vlečka se srstnatou, pohozená s bažantem, slídění, chůze na vodítku, odložení a klid na stanovišti....  zpátky k autům jsme se dostali už v 17 hod....

všichni vyřízení, Brixu vytavený a Kelyška s úžasnou náladou! :-)

Nakonec jsme s Brixíkem získali 310 bodů - I. cena a došli jsme jako vítězové zkoušek!

Brixík makal naprosto úžasně a jsem na něj moooc pyšná!

Teď ho čeká zasloužený odpočinek a v týdnu jdeme zkusit vodní práce :-)

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24