Jdi na obsah Jdi na menu
 

duben 2012

3. 4. 2012

1. 4. 2012

prý Apríl :-) no, jako aprílový den mi to moc nepřišlo, ale budiž. Odpoledne jsem šla vyvenčit krakeny. Brixula si užíval volnosti a dělal neskutečné kraviny. Máme přikázaný klidnější režim, aby přibral... uvidíme, zda to zabere :-)

6.-8. 4. 2012

Velikonoce... ach jo... nevím, nějak mě tyto svátky neuchvátili. Ale uvítala jsem den volna a chvilku klidu :-)

V sobotu jsme měli s Brixíkem cvičák, kde jsme trénovali na blížící se zkoušky - jak lovecké, tak zkoušky z poslušnosti. Hned na to jsme měli hodinu obran. S Brixíkem jsem zkoušela po dlohé době obíhání plent - revír. Ze začátku fixloval, ale pak na to přišel a bavilo ho to :-) Se strejdou figurantem se nejprve pomazlil a pak se s ním přetahoval o předmět a dokonce vypadal i docela naštvaně :-) Je to super sledovat, jak se z mazlíčka stává "drsňák" a zase zpátky na mazla :-)

Počasí nám moc nepřálo, bylo naprosto ukázkové aprílové počasí, takže jsme se rychle přesunuli k Dádě a Joemu, abychom pomohli připravit barák na večerní "párty" :-)

Večer nás čekalo posezení s našimi kamarády - cvičitelkou Ivet, Kačkou a Amálkou.  Prokecali a prozpívali jsme večer a bylo to moc fajn!

Ráno po snídani jsme vyrazili na velikonoční procházku s hafany. Počasí opět perlilo, takže chvilku to bylo na tričko, chvilku na šálu a zimní bundu. Pejskům to ale vůbec nevadilo, řádili jako pominutí.

chvilka klidu na procházce :-)

 

526622_2011765791513_1764829346_967766_54826210_n.jpg

Domů jsme dorazili po obědě, slušně unavení a vymrzlí. Takže horká vana a pak pěkně v teple :-) prospali jsme celé nedělní odpoledne, ale vůbec nám to nevadilo :-) naopak, v této činnosti jsme pokračovali i v pondělí :-)

Ty 2 dny volna nám krásně prospěly :-) Brixík konečně zase normálně baští a začíná se smiřovat s kratšími procházkami. Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží :-)

V pátek po obědě razíme směr Lužany - konečně!!! :-) Náš vytoužený a dlouho očekávaný výcvikový víkend :-) snad v chatkách moc nezmrzneme :-))

 

 

16. 4. 2012

Tak první letošní výcvikový víkend máme za sebou! Bylo to naprosto super!

V pátek po obědě jsme s Brixíkem dorazili do Lužan, kde už na nás čekala cvičitelka Iveta a figurant Míla. Připravili jsme plac na cvičení, vybalili a připravili jsme makety a hurá rychle na obídek... ovárek... ááá, to bylo vynikající! Ani Brixula si nestěžoval :-)

Kolem 14 hodiny začali přijíždět první lidičkové se svými mazlíčky, takže jsme je umístili do chatek a od 16 hodin začínaly výcviky. S Brixem jsme měli poslušnost, trošku jsme si zopakovali základní povely a začali jsme trénovat na zkoušky BH, které nás čekají na konci června.  Po výcviku jsme došli pro dřevo a udělali oheň a přiravili grilík... to byla bašta!

V sobotu nás měly čekat dešťové přeháňky... doufali jsme, že to počasí vydrží... a? Vydrželo. Pršet začalo naštěstí až v neděli odpoledne :-)

Sobotní program byl nadupaný... ráno pěkně na stopy... trénujeme "stopu vůdce" a zalehávání předmětů. Potřebujeme to na další plánované zkoušky z poslušnosti - ZPU-1.  Po stopách byla snídaně a hned na to další hodina poslušnosti. S Brixíkem jsme zase trénovali chůzi na BH a ladili věci, aby to bylo v pořádku a dle pravidel :-)

Odpoledne nás čekaly obrany. Brixula měl nějakou zvláštní náladu, ale na obranách docela fungoval. Se strejdou šupákem si zařádil, i když Brix nebyl tak pozorný jako normálně... ráno byla na place "háravka" a holt hormony jsou hormony... s tím nic nenadělám :-(

V neděli ráno opět stopy... tentokrát s Mílou... Bohužel v okolí Jičína je dost zvěře, takže Brix chudák váhal, jaká stopa je ta pravá, ale nakonec pochopil a předměty našel a zalehl... dokonce i lom vypracoval docela pěkně. No, uvidíme, jak se povede dál :-) Od 11 jsme měli další hodinu poslušnosti a po obědě poslední hodinu obran. To se Brinovi líbilo... se strejdou se vyřádil, vyřval se a do chatky šel naprosto spokojený... sice zmoklý na kůži, ale nesl se spokojeně :-)

Domů jsme dorazili navečer, takže vybalit auto, naházet věci k pračce, proletět sprchou a hurá do pelechů :-)

Už se těším na další výcvikáč... a ten je? V květnu :-)) juchů :-)

O víkendu 20.-22. 4 jedeme s chovatelkou Mirkou na Slovensko okouknout Brixového tátu Astora, zkontrolovat koníky a celou smečku v CHS Minebea. Cesta bude zákeřná, ale už se moc těším!!!! :-)

 

20.-22. 4. 2012

Naprosto skvělý víkend za námi. Tento víkend jsme vyrazili společně s naší chovatelkou Mirkou (CHS Avoir du Nez) na návštěvu za Brixovým tátou do CHS Minebea.

Cesta byla dlouhá, ale celou dobu jsme prokecaly, takže nuda nebyla :-) Brixík spokojeně chrupkal na svých sedačkách a byl naprosto vzorný. Po téměř 10 hodinách cesty jsme dorazili do cíle. Přivítala nás chovatelka Olga s rodinou, Brixíkova babička Brita a "malý" welší puberťák Bob. Hafani spolu vycházeli skvěle, lítali po celé zahradě a dělali nehorázný bordel :-) Večer jsme prokecali a bylo to moc fajn. Moc jsem se těšila na ráno, kdy uvidím zbytel welší smečky a byla jsem moc zvědavá na tátu Brixe - Astor Minebea. Olga Astora přivedla na vodítku... netušili jsme, jak se hoši k sobě budou chovat, ale bylo to v pohodě... trošku si zabublali, ale pak šli cosi zkoumat na zahradu. Po seznamovačce jsme "mučili" Brixíka stříháním a řešením co a jak ostříhat a proč :-) bylo to super :-) každá jiný názor, ale nakonec jsme to zkloubili a myslím, že výsledek je skvělý! Po mučení pejska jsme vyrazili s celou smečkou na procházku do polí. Všechno bylo v pohodě, Brixula dělal kraviny s Bobem a byl klid... pak najednou řev a Brix se trošku nepohodl s Rhysem... nebo Rhys s Brixem? Každopádně Brix si z této neshody odnesl krásný monokl nad okem a třošku chybějících chlupů pod okem :-) Jinak byl klid. Hoši se pak vzájemně vyhýbali. Po výborném obědě jsme jeli ke koníkům. Trošku jsem potrápila místní koníky a jezdce, zavzpomínala na to, jaké to bylo, když jsme takhle blbli s bandou a už byl zase čas frčet na večeři. Večer jsme zase prokecali a řešili jsme nesmrtelnost chroustů :-)

V neděli ráno byl čas na balení a hurá domu. Dalších 10 hodin cesty... ale uběhlo to rychle a Brixula byl tak unavený, že skoro celou cestu prospal :-)

Moc děkuju za super víkend a za spousty nových informací :-)

 

 28. - 29. 4. 2012

Další akce za námi :-)

V sobotu jsme měli v plánu navštívit Krajskou výstavu v Mladé Boleslavi - XIII. Pojizerská výstava. Byla jsem zvědavá, jak Brixík přežije to hrozné vedro!

V kruhu jsme získali skvělé hodnocení - V1, vítež třídy, Krajský vítěz, vítěz Mladé Boleslavi.

Nějaké věci nám pan rozhodčí vytkl, ale jinak to bylo super. Brixula měl skvělou náladu, takže se v kruhu krásně nesl :-)

Po posuzování měl slíbené koupání v řece, takže jsme se přemístili k Jizeře, kde se Brixula rochnil a byl naprosto spokojený. Odpoledne jsme se přemístili na chvilku k místnímu rybníku, kde jsme zkoušeli aport z vody... naprosto v pohodě :-)) a pak už nás čekala akce na cvičáku - kolaudace nového pozemku :-)

Večer byl skvělý, ohýnek, grilík, kytara... zavzpomínali jsme si, nějaká slzička také ukápla, ale bylo to moc fajn! Snad takových akcí bude víc :-)

Dnešek jsme úspěšně proflákali :-) odpoledne jsme byli vyzkoušet rybník, kde se Brixula zase s velkou chutí kachnil a aportoval co se dalo :-)

Zítra nás čeká pracovní den, ale odpoledne vyrazíme někam na výlet... a v úterý máme v plánu výlet do Doks s našimi kamarády - Dádou, Joem, Hildičkou a Dashou. Trošku socializační procházka :-) ale co bychom pro naše miláčky neudělali :-)

Příští víkend bude pro mě docela důležitý... jsem na něj moc zvědavá!

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24