Jdi na obsah Jdi na menu
 

Duben 2013

9. 4. 2013

nějak se nám to všechno moc rychle blíží....

se všema 3 šílencema se snažím pracovat jak na cvičáku, tak v lese... ale čas se hrozně krátí...

Na Velikonoční pondělí jsme si udělali krásnou procházku po lesích a loukách, aby se naši blázni unavili... a?  Přivezli jsme si domu malé prasátko... teda, malou prasečí slečnu... :-)

Brixík jí našel a prasečí máma tam nikde nebyla... takže jsme po chvilce chytání přemluvili Brixe, aby nám jí předal... a malé prasátko jsme odvezli k nám domu, kde jsme jí připravili kotec...

pepina.jpg

 

První neděli v dubnu nás čekal svod mladých psů v Něpřevázce u Mladé Boleslavi. Na svod jsme jeli všichni 3 hafani - i když Brixík dělal jen doprovod... a Jarda mi pomáhal hlídat ty zbylé 2 :-)

Jako první jsem šla s Attarim. Dostal pochvalu za vzorné chování a vystupování. Byl změřen - 63 cm, oko světlé, srst standartní, zuby v pořádku, skus nůžkový.... a vůbec, všechno v pořádku :-)

p2170011.jpg

Pak byl na řadě Aspero. Malý flek suveréně vešel do kruhu, oběhl ho a naprosto úžasně se předvedl... celý tatínek Rhys... V postoji stál sám, byl změřen - 48 cm :-)   srst standartní, oko středně hnědé, povaha klidná,.....  pan rozhodčí byl z Aspera nadšený, jak spolupracuje a jak vypadá. Aspero si zájem cizích hrozně užíval a opravdu se choval jako profík, který má vyběhanou spoustu výstav :-)... a to nebyl ani na jedné :-)

p2170015.jpg

 

Před obědem už jsme byli v klidu doma... kluci se vyřádili na zahradě u Jardy a odpoledne jsme proflákali zase doma.

Nyní nás čeká výcvikový víkend v Lužanech, kam jedu se všema 3 hafanama - to se mám :-)

Do té doby musím trošku potrénovat s naším zrzkem a doladit pár věciček, aby byl schopný složit zkoušku vloh.

Aspero mi udělal obří radost, když poprvé v životě šel do vody a prokázal, že umí plavat! :-) Teď už se nebojím jít i s ním na zkoušky vloh - které se nezadržitelně blíží... stejně jako další zkoušky a výstavy...

 

28. 4. 2013

Náročný víkend je za námi.... v sobotu 27. 4. 2013 se konala v Humpolci Klubová výstava KCHLS, kde posuzoval vynikající chovatel z anglie - Tom Graham (CHS Nyliram).

Na tuto výstavu jsem se moc těšila - byla to Asperova první výstava a těšila jsem se i na lidičky, které na výstavu měli dorazit - např. naše chovatelka Olga Borošová.

Ráno jsme s Dádou a flekama vyrazili směru Humpolec... cesta byla v pohodě... navigace nezklamala a i v Humpolci zabloudila... ale naštěstí jsme to našli i bez pomoci :-)

Na řadu jsme přišli kolem oběda. Aspero byl v kruhu mladých společně s dalšími 4 hafany. Aspero se choval perfektně, byl klidný a poslušný...  nakonec získal vynikající hodnocení V1, CAJC a titul Klubový vítěz mladých :-)

Jsem na malého flekatce pyšná a snad jsme naší chovatelce neudělali ostudu :-)

Následovala cesta zpátky domu, oba fleci celou cestu prospinkali - stejně jako Dáda :-)

Neděle byla o pohodě na zahradě a o kravinách s Attarim.

 

V pondělí jsem byla s Attarim a Asperem venku... potřebovala jsem vyzkoušet, jak to bude vypadat na vlohách, které se bohužel nezadržitelně blíží...

Z Aspera jsem měla velikou radost... konečně jde do vody a bez problémů plave, prokázal super slídění i stopu živé zvěře i s hlasitostí.  Snad to takto dopadne i příští týden :-)

Zato Attari měl svůj den... musím s ním pořádně máknout, aby se unavil a byla s ním normální práce...   no, u něj budou vlohy veselé :-(

 

Dnes nás čeká výcvik - jen Aspero - Brixík trpí s utrženým drápkem, takže si užívá klidu (spí trpí, že nemůže do lesa)... a Asperovi se blíží zkoušky ZOP... takže musíme trošku máknout i na této frontě...

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 47782
Měsíc: 765
Den: 22