Jdi na obsah Jdi na menu
 

květen 2013

14. 5. 2013

... další měsíc... a tohoto měsíce jsem se hrozně bála... v plánu je spousta akcí, takže moc volného času mi nezbývá.... snad to vše dopadne dobře :-)

hned první květnový víkend byl hooodně plný.

4. 5. 2013 jsme s flekama a naší kamarádkou Dádou a stafbulíkem Joem vyrazili na MVP do Prahy. Celé dopoledne jsme tam řádili s našimi kamarády a jejich welšíky, takže čas rychle uběhl.

Posuzovala p. Dana Smržová. Vystavovala jsem pouze Aspera. Běžel v mladých společně se svým nevlastním bratrem z CHS Idol Bohemia.

Aspero se celou dobu choval ukázněně a klidně.... vyběhal si V1 a CAJC :-)

 imag1360.jpg

Na konci jsme svedli velký boj o BOJ s Májou od Jaslůvky.... Mája nakonec vyhrála... moc gratulujeme :-)

 

5. 5. 2013 byly v plánu zkoušky z poslušnosti - ZOP. Opět pouze v roli Aspera.

Aspa byl po výstavě nějaký vláčný a ospalý a moc se mu nechtělo spolupracovat... vrchol všeho byl budík, který zvonil v půl 6 ráno.... Aspero zalezl pod postel s tím, že nikam nejde...

Na zkouškách byl rozespalý a mrzutý, ale nějak jsme to zvládli... nebyl to teda jeho nejlepší výkon... spíš naopak... ale zkoušky jsme složili na VD.

Zbytek odpoledne kluci prospali v autě a pak v pelíškách :-)

 

8. 5. 2013

další šílená akce - Zkoušky vloh.

Na ZV šel Aspero i Attari.  Takže mi nervy hrály neskutečným způsobem... ani ne tak za Aspera, ale spíš za tu rezavou dělovou kouli, která momentálně prochází těžkou pubertou... takže každý den je originál.

Jarda vedl Attariho a naštěstí byli od nás hodně daleko. My s Asperem jsme byli s malými plemeny... na poli bylo původně asi 30 zajíců... lítali si tam jako by se nechumelilo....  když jsme přišli na řadu, nebyl tam ani jeden...  naštěstí si Aspero poradil a hlásil stopu po které došel až ke zvěři :-)

Do vody vletěl bez nejmenšího pobízení sám a dobrovolně - šel po stopě, tak musel přeplavat potok...

byl to prostě perfektní výkon a byla jsem na malého fleka moc pyšná!

Pak přišla informace, že i to rezavé stvoření spolupracovalo a bylo mi báječně :-)

Aspero i Attari skončili v I. ceně.

Aspero vyhrál 1. místo mezi malými plemeny - plný počet bodů - samé 4, takže součet byl 192 bodíků :-)  pro pohár se nesl jako páv :-)p3130001.jpg

Attari měl 213 bodů :-)

Jsem na oba moc pyšná!  Brixík už má tyto zkoušky za sebou, takže dělal psychickou podporu :-)

 

Hned ze zkoušek jsme s flekama odjeli na výcvikový tábor do Lužan. Tentokrát to bylo o pohodě... byli jsme tam jako organizátoři, takže jsme si cvičili dle potřeb a možností.... takže kluci měli pár obran, stopy a nějakou poslušnost... ale že by se předřeli, to se říci nedá :-)

Aspero už začal s obranama a figurant si ho nemůže vynachválit... nebojí se, nechá se rychle vyhecovat... je to fajn.

Teď o víkendu nás čekají další zkoušky z poslušnosti - Brixi jde ZM - stopa, obrana, poslušnost  a Aspero jen poslušnost - ZZO.

jsem na ně zvědavá :-)

 

21. 5. 2013

Další akční víkend za námi. V sobotu 18. 5. 2013 jsme měli s klukama na pilno... v plánu byly zkoušky z poslušnosti - Aspero jen poslušnost - ZZO a Brixu ZM - stopy, poslušnost, obrana.

Ráno pro velký úspěch brutálně lilo, takže hoši odmítali vylést z auta. Aspero jen koukal z kurfu a jeho výraz vypovídal za vše....  Zkoušku jsme absolvovali za slušného deště... Aspero byl vyloženě nadšený... ale vcelku i spolupracoval - až na aport :-)

Společné a speciální cviky už byly za krásného sluníčka, takže se cvičilo jedna radost :-)

Brixík přišel na řadu až kolem 9 hodiny... a to už déšť i vítr ustal... stopa byla super - 150 kroků a 1 předmět a 1 lom. Brixula stopu prošel perfektně - pan rozhodčí nám strhnul 4 bodíky za přesnost (hold slídění je někdy silnější), ale i tak to bylo super!  Následovala poslušnost, až na pár nepřesností ji Brixula zvládnul bez problémů!

Pak obídek a obrany. Brixula bohužel přepnul na mazlení.... takže to nebylo takové jako při tréninku, ale nakonec to nějak zvládnul.

Takže za sobotu složené zkoušky ZZO a ZM :-)

 

25. 5. 2013 

Poslední květnový víkend byl opět ve znamení výstav... Čekala nás MVP Nord Canis v Litoměřicích. Tentokrát jsme vyrazili v početnějším složení a bylo to super! Jeli jsme s Dádou a v kufru ležel Brixík, Aspero a Attari. Attari jel na svou první výstavu v životě :-)

Brixík jel pouze jako doprovod. Dáda si s Attarim vyběhala krásné hodnocení a ocenění V2. Což je super úspěch!

Aspero byl tentokrát hodně mimo svou formu, takže jsem ho v kruhu tahala jako gumového kačera.. a získal V1 bez titulu.  I tak to bylo moc příjemný den!

Brixíkovi byla předána kokarda za II. místo v soutěži o nejlepšího pracovního welššpringra!

Moc si tohoto ocenění vážím!

 

...........................................................................

teď jen něco mimo hru.... opravdu to sem nepatří a jsem si toho vědoma, ale už to uvnitř mě dostatečně vře a chci, aby už byl konečně klid!

Je to pár měsíců zpátky, co nás oslovil jeden z časopisů, protože připravoval speciál o našich milovaných WSS. Byla jsem mezi oslovenými - protože s wss dělám i něco jiného než ostatní - např. obrany, zkoušky z poslušnosti a další aktivity. Byla to super příležitost, jak ukázat, že wss je univerzální plemeno, že jsou nejen super pracovní lovečtí psi, ale i společníci na cvičák, dogtrekking, obrany, socializaci,....

Nebyl zveřejněn pouze můj článek, bylo jich několik od různých majitelů a chovatelů... a chápu majitele a chovatele wss, kteří nebyli osloveni, že je to mrzí nebo jsou naštvaní.... ale nechápu, proč se kvůli tomu někteří navážejí do lidí, kteří se snaží něco dokázat, představit plemeno a dělat něco, co není standartní!

Je to hodně smutné, když se chovatelé pomlouvají a obviňují, že ten toto a ten toto ne! Sakra! Už je toho fakt dost ne!? Někteří se chovají jako malé děti a nutně to musí dát najevo! 

Chápu, že každý má svůj názor... ale ne vždy by se měl uveřejňovat... taky musím spousty věcí přejít a spolknout... 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24