Jdi na obsah Jdi na menu
 

Leden 2012

1. 1. 2012

Vše nejlepší v roce 2012 :-))

 

Nový rok jsme oslavili s našimi kamarády v Krkonoších. Bylo to super, klid, pohoda a hlavně jsme se snažili o co nejmenší stres pro hafany. Snad se to povedlo.

Brixík po 5 dnech s malým Joem přijel úplně celý unavený :-) Dotlapkal do pelechu a celé odpoledne chrupkal. Zbaštil kus večeře a už zase chrní :-)

 6. 1. 2012

Celý týden úspěšně bouráme, kopeme a archeoložíme, abychom mohli udělat podlahu v přízemí našeho baráku... Brixík nám pomáhá, když kopu, hrabe si vedle je naprosto spokojený :-) Počasí je naprosto krásné, takže jsme si zkusili poprvé vyjet i na kole. Chtěla jsem vědět, jak Brix bude reagovat a poslouchat u kola. A byl jak jinak než skvělý :-)

Zítra se chystáme na hodinu obran, poslušnost a musíme začít trénovat i stopy, abychom to stihli všechno doladit do léta, kdy by nás měly čekat zkoušky.

 

 7. 1. 2012

Celý den lilo a chumelilo a pak zase lilo... počasí, že bych psa ven nevyhnala, takže jsem nás vyhnala oba :-)

Nejprve jsme zkoušeli klasickou stopu na sportovku. Stopa byla prokrmovaná... ale jakmile Brixula přišel na stopu, tak v pohodě šel a nějaké mlsky ho netrápily... na konci stopy měl hračku, takže byla obrovská radost, že jí našel :-) Alespoň víme, že to nebude takový hrozný boj a třeba stihneme stopu a označování předmětů naučit do léta.

Následovaly obrany. Se strejdou figurantem jsme se zase vyřádili :-) Kousali jsme na peška a pak jsme si vyzkoušeli i kousání na rukáv. A rukáv se nám rozhodně líbil víc. Měl konečně plný zákus bavilo ho to víc :-) zkoušeli jsme i trénovat obíhání plent... docela to šlo. Musíme to doladit, ale snad to půjde :-)

Poslušnost byla také v pohodě, jen désť a vítr nám dávali dost zabrat. Foukalo to šíleně, Brixík nebyl zrovna nadšený... byl mokrý, zmrzlý a krknutý, že ještě musí poslouchat :-) ale snažil se :-)

Cestou domu se zabalil do deky, co má v autě a byl spokojený. To jen mě kapala voda z bundy ještě doma :-)

Byl to super den, kdy jsme se zase vyřádili :-)

Další cvičák nás čeká ve čtvrtek, tak snad se počasí porovná :-)

 

14. 1. 2012

Další ze super víkendů je za námi.... ve čtvrtek jsme si s Brixem zopakovali poslušnost, kde jsme zjistili, že to ještě tak hrozné není - po těch svátcích :-) V pátek jsme si užívali klidu a pohody a hlavně odpočinku - já v práci, Brix na zahradě :-)

V sobotu ráno jsme vyráželi směr Litoměřice, kde nás čekala naháňka na černou. Byla to Brixíkova první naháňka na černou, tak jsem byla zvědavá, jak bude pracovat.  Po krátké snídani jsme naskákali do aut a vyrazili na nedaleké louky. Byla slušná zima a fučelo. První leč byla docela pohoda... ale je to divný pocit, když nemáte zbraň a žene se na vás pár selat... Brixík byl ze začátku vyjukaný, ale pak se chytil smečky ostatních hafanů a už slídil a vyháněl. Do kontaktu se nepouštěl, za což jsem mu byla vděčná :-) Při zpáteční cestě k autům jsme našli 2 barvené stopy, tak jsme zapřáhli psy a šli jsme dohledávat prasátka. Brix šel po stopě naprosto skvěle. Byl opatrný a rozvážný, nikam nehnal... šli jsme po stopě asi 500 m a stopa postupně slábla, až se ztratila úplně... Brix šel ještě kus po pachu, ale pak jsme to vzdali. Alespoň jsme si vyzkoušeli BZ v praxi :-)

Druhá leč byla zajímavější :-) obcházeli jsme kopec, prolézali neskutečné houštiny. Brixula byl už v pohodě - věděl, co se po něm chce a naháněl skvěle. Po ukončení leče nás poslali dohledat postřelené prasátko... měli jsme označený nástřel... někteří měli pochyby, že WSS přeci není na barvy dobrý... tak s námi poslali ještě jagteriéra, aby nám pomohl s dohledáním. Na nástřelu jsem Brixe pustila a nechala ho hledat... po chvilce dohledal padlého čuníka a měl co dělat, aby si svůj úlovek uhlídal před jagem, který měl trošku zpoždění :-) Hoši si trošku vjeli do kožichů, ale pak už byla pohoda. Brix měl ze svého úlovku radost, tak si ho hlídal a neustále kontroloval :-) Byla jsem na něj moc pyšná!!!!

Třetí leč byla super, nebyl to náročný terén, zato pěkně prorostlý :-) Smečka opět pracovala skvěle, jen v této leči bylo více srnčí zvěře, takže Brix odháněl srnčí na opačnou stranu, než ostatní hnali prasata. byla to super spolupráce. Na konci leče mi jagové a borderák ukázali, že i oni umí sundat prase. Mělo jen šrám na boku - nic vážného,  najednou se ozval řev a z křoví vykoukla prasečí hlava na které vysel borderák... během chvilky mu přišli na pomoc jagové, kteří ho drželi za zadní běhy... společným snažením dostali prase z křoví, kde už pak čekali myslivci a prase porazili. Docela jsem nechápala, byla jsem z toho dost vykulená a myslím, že Brix taky... všechno sledoval asi 3m od nich...

Na vyřazení bylo nakonec 32 prasat. Velice slušný úlovek :-) Domů jsme přijeli vyfoukaní, unavení a velice slušně zmrzlí :-)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24