Jdi na obsah Jdi na menu
 

listopad 2011

5. 11. 2011

http://brixi-wss.rajce.idnes.cz/listopad_2011

 

5. 11. 2011

Další akce za námi. Jsem moc ráda, že pro letošní rok to byla akce poslední. Nejsem si jistá, že mít více takových akcí, že bych stále jezdila na výstavy a snažila se mít ocenění z výstav.

Ráno tato akce vypadala velice nadějně. Byla legrace, potkala jsem pár známých lidí, které jsem dlouho neviděla, pokecali jsme, nakoupili věci pro pejsky a užívali si pohody. Dokud jsme nešli do kruhu.

Již při vstupu do kruhu mě rozhodčí ujistila, že mě dnes nepotěší, protože se jí tento pes prostě nelíbí. Při hodnocení bylo vše špatně a výsledná známka je tedy VD. Nějak tedy nechápu, jak mohl tento pes několikrát získat na minulých výstavách hodnocení V1, CAJC a BOJ nebo BIS puppy.

Bohužel k našemu překvapení bylo hodnocení VD naprosto super.  Valná většina posuzovaných psů získala super hodnocení VD nebo D! Pouze jedna jediná fena získala hodnocení s titulem... teda, všechny možné tituly!

Někde asi byla chyba! Upřímě, je mi z toho zle a být toto moje první výstava, tak znechuceně odjíždím a už mě nikdy nikdo neuvidí. Poznatek pro příště... dávat si pozor kdo posuzuje!

Chápu, že je to někdy prostě předem dané, ale proč to dávat najevo tak okatě???

 

K této akci bych jen dodala: "když trpí hlava, trpí celé tělo".

 

16. 11. 2011

Polovina listopadu je za námi a my pilně trénujeme aporty, abychom neudělali moc velkou ostudu na honu :-)

 

 img00015-20111115-1521.jpg

Chodíme na cvičák a postupně se připravujeme na příští rok na zkoušky. Mám v plánu 2 zkoušky - BH a ZPU-1. Uvidíme, jak se nám podaří se připravit :-)

O víkendu jsme s Brixíkem pracovali na zahradě - nějak se nám nakupila venku spousta práce a nestíháme. Nenávidím listí... ale Brixík ho evidentně miluje... lítal v něm a měl hroznou radost, že mohl dělat šokodíka a zase mi hromádky rozhrabal. Ušoun!

Včera jsme trénovali aport s bažantem. Brixík s tím neměl vůbec problém. I na cvičnou louku si bažanta donesl sám. Zkoušeli jsme pohozenou i volný aport a naprosto v pohodě nosil a předával. Jsem na něj v sobotu zvědavá :-)

Zítra jdeme na cvičák a ještě zkusíme aportovat kohoutka, abych měla jistotu, že to bude v pohodě. 

V neděli nás čeká naše 1. hodina obran. Chci vidět, jak na to bude Brixík reagovat. Co se týká přetahování a blbnutí s figurantem, tak s tím opravdu problém nemá... uvidíme :-)) a po obranách jdeme na společnou výcvikovou procházku asi s 12 psy. Je to socializační cvičení a jsem na Brixíka zvědavá. Poslední dobou mu nějak moc narostlo sebevědomí :-) 

Přes zimu máme čas zkoušet a vymýšlet takovéto aktivity. Na jaře nás čeká moc práce. Příprava na lovecké zkoušky a hlavně na stopy do sportovky... jsou potřebné ke zkoušce ZPU-1.

 

19. 11. 2011

Tak náš první hon máme za sebou :-)

Ráno jsme vstávali v půl 6 a ani já ani Brixík jsme nemohli dospat... byli jsme vzhůru ještě před budíkem :-)

Po cestě jsme vyzvedli našeho kamaráda a WSS slečnu a hurá na hon. Na programu byly 2 leče a naháňka.  U první leče jsem čekala, co Brix bude vytvářet a jak se bude chovat. Byl naprosto super. Bažanty nosil bez problémů, občas mi ho nestihl předat a valil pro dalšího :-) Ke konci přišel na to, že někteří jsou ještě živý a pak jen lítal po louce a nosil jen ty živé.

Na druhé leči nosil zásadně jen ty živé a vyžíval se v tom :-) pak ho přestalo aportování bavit a začal vyhánět bažanty z křoví a lesíku. Na konci leče jsme procházeli louku a kontrolovali, co jsme kde nechali... Brix vypíchl jednoho kouhoutka a než se kohoutek stihl vzpamatovat, Brix už ho držel a donesl k nám.

Vypadalo to, že ho to hrozně baví :-)

Odpoledne jsme šli ještě na naháňku, jen malý kousek, ale když okolo nás proběhlo prase, do smíchu mi nebylo. Psa jsem měla u nohy, byl naježený jako dikobraz :-)

Domu jsme dorazili asi v 6 hodin večer. Totálně unavení. Brixík zbaštil večeři a usnul v pelechu jako miminko :-)

....................................................................................................................................................................

Dnes je tomu přesně rok, co jsme si dovezli domu malé flekaté a chundelaté klubíčko.  Za ten rok z toho klubíčka vyrostl hafan, který je svůj, baví ho spousta věcí a hlavně pro paničku udělá cokoliv, jen aby jí udělal radost.

Je to skvělý pes a ještě skvělejší kamarád!

 

20. 11. 2011

Dnes  nás čekala první hodina obran. Byla jsem zvědavá, jak na to bude Brix reagovat a zda ho to vůbec bude bavit. Figurant ho rozblbnul tak, že Brix bez větších problémů kousal do peška a nosil ho, dokonce i vyštěkával figuranta :-)

 

 brix2.jpg

Měla jsem s toho velkou radost! Brixík vypadal hrozně spokojeně, že se s někým může přetahovat a bez problémů se rozeběhnout a kousat do peška. Horší pak bylo psovi vysvětlit, že když je figurant v civilu, že už se nekouše a neprudí :-) po chvilce pochopil :-)

Po obranách jsme měli socializační procházku a cvičení. Celkem šlo asi 12 psů. Trénovali jsme na louce ve skupinkách. My jsme se opět prudili s naším oblíbencem choďákem Ronem. Ti dva se opravdu nemusí, ale i přes jistou averzi to bylo v pohodě :-) Ron nás chtěl několikrát zabít při aportu, ale Ivet mu vysvětlila, že pes bude v klidu ležet a po několika pokusech to i Ron pochopil.

Brixíka pak zkoušela uplácet, aby vstal z odložení, ale nepovedlo se :-))

 Jsem na něj moc pyšná! Celý víkend se choval naprosto skvěle a opravdu si máknul!

V prosinci nás čeká naháňka. Už se moc těším!!!

  

25. 11. 2011

Další týden je za námi... pro mě dosti náročný... každý den v práci do tmy, takže Brixík hlídal na zahradě. Venku jsme byli jen ve středu a to se Brixík předvedl :-) lítal po polích a naprosto si to užíval :-)

Ve čtvrtek jsme byli na cvičáku. Po dlouhé době jsme cvičili s naším kamarádem Joem... a hoši měli dobře vytlemeno :-) nějaké soustředění nehrozilo :-) aportovat jsme si mohli sami, ale rychlost obratů a poloh u nohou to byl fukot... hoši asi mezi sebou závodili, kdo je rychlejší... pak vymysleli další novou hru... plazit se potají z odložení.  Bohužel jsme je prokoukli :-)

O víkendu máme volno, takže budeme dodělávat resty doma a musím jít s Brinem na dlooouhou procházku, aby se unavil :-)

Příští víkend nás čeká další hon a v neděli jedeme na sraz na cvičák a na další hodinu obran. Už se moc těším :-))

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24