Jdi na obsah Jdi na menu
 

listopad 2012

1. 11. 2012

Ten čas neskutečně letí!

Za pár dní nás čeká s Brixíkem pro letošek poslení zkouška - stopařská - FPr1. Takže tento týden mají kluci klidový režim, abych je trošku zpomalila... hlavně Brixe :-)

Dnes jsem s nima šla poslední zkouškovou stopu před tou nedělní ostrou stopou... a oba stopu prošli naprosto perfektně! Takže se bojím, co Brixu předvede v neděli na zkoušce :-)

Vyšlo nové číslo časopisu PES PŘÍTEL ČLOVĚKA - tento díl je věnovaný plemenu welššpringršpaněl.... a v tomo časopise je i článek o nás....

clanek-wss-1.jpg

clanek-wss-2.jpg

 

 2.-5. 11. 2012

První listopadový víkend je za námi. Byl to celkem náročný víkend, ale byl naprosto super :-)

V pátek jsem doladila sestřih Brixova kožichu, aby mohl jít na výstavu, vydrbala jsem ho a snažila se z něj zase po dlouhé době  udělat gaučáka :-)

Malý Aspero jel k naší kamaráce Ivetě, která ho hlídala během výstavy. Aspero neměl potřebná očkování pro návštěvu výstavy.

V sobotu ráno jsme měli sraz s kamarádkama, které nám dělali doprovod... i se svými psími kamarády. Hned po ránu jsme si vyzkoušeli naší nervovou soustavu - cesta trvá normálně asi půl hodiny, tentokrát jsme jeli tu trasu 1,5 hodiny. Ale dorazili jsme včas :-)

Šli jsme zkontrolovat, kde jsou naše kruhy a potkali spousty našich kamarádů.

Brixík běžěl ve třídě pracovní, kde získal krásný posudek a hodnocení V2, Res CAC.  Snad se mi podaří ho do příští výstavní sezony vykrmit :-)

Rychle navštívit krámky, nakoupit potřebné věci a hurá na cvičák, kde na na nás čekal unavený Aspero :-) Celý den řádil s malou Axou (BOM). takže byl celý utavený a ve svém pelechu v autě hned usnul :-)

Večer jsme padli únavou všichni 3 :-)

Neděle.... poslední letošní plánovaná zkouška... Brixíkovi jsem naplánovala pro letošní rok poslední zkoušku - stopařskou - FPr1. Dost jsem se bála, jak Brix zkoušku zvládne... vzhledem k tomu, že už si nastavil program "LOVENÍ"....   Bylo to poprvé, co jsem byla ze zkoušky s Brixem nervní.... zato Brixík byl vysmátý a v naprosté pohodě.

Našlápla jsem stopu - 300 kroků, 2 lomy, 2 předměty. Nechali jsme jí 20 minut být a pak jsme nastoupili na její vypracování. Brix šel ze začátku dost váhavě, ale pak se utvrdil ve stopě a šel krásně. Zalehl oba předměty  a i oba lomy vypracoval docela hezky.

Takže verdikt rozhodčího - splněno :-)

V pondělí jsem klukům slíbila trošku změnu, takže jsme vyrazili po delší době do lesa, kde se vyřádili se psím kamarádem Attarim (MOK).  Po 1,5 hodině lítání a blbnutí jsme odjeli domu a kluci zase spinkají v pelechu. :-)

 

14. 11. 2012

Nestíháme :-)      je toho nějak moc a málo času :-)

Víkendy trávíme s kamarády na honech a naháňkách a v týdnu doháníme resty ze cvičáku, kde se připravujeme na příští zkouškovou sezonu :-)

Malý Aspero roste jako z vody a je z něho hrozně aktivní malý démon. Pokaždé mi doma něco upraví nebo uklidí.... takže mám doma každý den překvapení! :-)

Brixík vzorně pracuje na loveckých akcích. Konečně se zase rozhlásil, takže nyní hlásí snad všechno, co se pohne :-)

Aspero na nás začím vždy čekal v autě. Na tyto akce ho zatím brát nechci, aby se pak nebál. Ale jeho čas přijde :-)

Na cvičáku pilně trénujeme na příští zkouškovou sezonu, kdy Brixe v květnu čeká zkouška ZM a Aspera ZOP :-)

O tomto víkendu nás zase čekají další lovecké "povinnosti", takže bude opět o zábavu postaráno :-)

 

 23. - 25. 11. 2012

Další víkend a další lovecká akce :-)

V pátek jsme vyrazili za naším kamarádem k Žatci, kde se v sobotu konala naháňka na černou.

V sobotu ráno jsme se dostavili na určené místo a po chvilce čekání jsme byli v leči :-) tentokrát jsem vzala Aspera s sebou :-)

Šli jsme celkem 2 leče ve slušném terénu. Brixík hezky pracoval a malý Aspero capkal většinu času se mnou :-)  Na zvěř, rámus a střelbu reagoval víc než dobře. Dokonce ve druhé leči i hlásil :-) sice střelce i honce, ale mohl se uštěkat :-))

Večer jsme všichni padli únavou :-) Kluci jeli ještě večer do lesa, ale tentokrát jsem s nima nejela... padla jsem do postele a byla ráda, že nikam nemusím :-)

V neděli se šlo pro změnu na naháňku na černou :-)

V plánu byly 3 leče... Aspero s námi šel jen první část. Byl unavený ze soboty a nechtěla jsem ho stresovat :-)   Brixík lovil celý den :-)

Večer jsme přijeli domu a všichni 3 jsme padli... ani jsem necítila, že jsem potkala polštář na posteli a už jsem spala :-)

Hafani prospali celé pondělní i úterní dopoledne :-)

V úterý odpoledne nás čekal cvičák. Troška změny od lovení :-)

Oba pséci měli skvělou náladu, takže se s nima i hezky pracovalo :-) Aspero, jak byl ještě trošku unavený, tak byl velice příjemně aktivní :-) nikam se nehnal a hezky reagoval na povely :-)

No, bylo veselo... a následující víkend bude taky hodně zajímavý :-)

už se na něj moc těším!

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 49732
Měsíc: 935
Den: 24