Jdi na obsah Jdi na menu
 

prosinec 2010

27. 6. 2011
Půlka prosince :-)

Tak Brixi je u nás už měsíc :-) Vůbec mi to nejpřijde... je fakt, že dost vyrostl od té doby, co jsem ho dovezla... teď bych ho asi do té přepravky nenacpala :-)naše malé miminko

 

Netušila jsem, co na něj řekne moje dražší polovina, ale v pohodě... mazlí se s ním a dělají spolu kraviny.  Je fakt, že Brixi má občas z Kubíka legraci, takže dostane po čuni. Občas Brixi něco provede Kubimu - krade mu ponožky a jiné věci a jednou se mu na truc počůral do peřiny... ale jinak je docela klid :-)

Bri s náma jezdí ke koním, kde má psího kámoše Dastana :-) Když se hoši setkali poprvé, tak to bylo dosti drsné... ani jeden nevěděl, co si k tomu druhému může dovolit. Tak si to vyříkali a už je klid. Blbnou spolu, mučí kočky, sledují koně, lítají spolu po lese a tak. Jen ať si zvykají... budou spolu trávit docela hodně času, jelikož oba budou jezdit na akce s rytířema... chudáci naši :-)

S kočkama to zatím zvládá skvěle... Felix je zvyklý, takže s nima blbne, mučí je, bere jim hračky a dokáže je tak vyhecovat, že jsou kluci schopní rozkutat balík sena, jen aby ho našli :-)

Briho pomalu seznamujeme s koníkama a naopak, aby se jich nebál a aby je respektoval. Snad se to povede. Zatím to jde dobře. Sandina ví, že na něj nesmí, takže se nechá očmuchat a nechá Briho, aby slídil u ní v boxe. Sice z toho kobyla moc nadšená není, ale zvládá to :-) Je mi jasné, že je to jen otázka času, kdy jeden nebo druhý zkusí víc.

Zatím se mnou Brixi jezdí do práce, kde je naprosto vzorný... spinká v pelechu nebo se mazlí s kolegyní :-) Jezdí se mnou i na pracovní schůzky, kde mi získává klienty :-)

 S Brixím trénujeme povely a poslušnost... občas nám to trošku drhne, ale jinak je moc šikovný. S cestováním problém nemá... chrní na zadní sedačce, kde se roztahuje nebo čučí na cestu. Jediné, co se mu nelíbí je nastupování a vystupování z auta. Zatím ho tam vysazuju a sundavám, ale nadšený moc není. Jakmile je v autě, tak je to v pohodě... uvidíme, snad se to srovná :-)

 Už se moc těším na Vánoce. Zůstáváme s Brixím u Kubíka, tak jsem zvědavá, co vymyslí :-) S Brixim jsme zdobili větvičky a on chodil kolem toho chvojí a čumákem cvrnkal do ozdob a měl z toho hroznou radost :-) tak jsem zvědavá, co řekne na stromek :-)

Po Vánocích jedeme do Liberce, kde nás čeká zbytek rodiny :-) jistá část netuší, že máme Briho, tak jsem zvědavá, zda je netrefí :-) Každopádně to bude zajímavé... Brixi si mě hlídá jako oko v hlavě, takže když se ke mě přiblíží jiný pes, tak ho hned mám na klíně a dává najevo, že jsem jeho a dost :-) Bude to zajímavé... náš yorkšír Mates mě bere stejně jako Brix, takže budeme muset tyhle 2 nějak srovnat a do toho tam bude lítat magor kolie... ach jo... snad to přežijeme :-)

28. 12 odjíždíme s Kubím, Brixím, Vlastou a Dastym na hory... to bude zase akce :-)

 Brixík přežil Vánoce a byl naprosto skvělý.

Na Štědrý den nám pomáhal s výzdobou – vždycky něco ukradl a odnesl si to do pelechu, zdobili jsme stůl a koukali na pohádky. Večer jsme byli na procházce a pak už večeře. Po večeři měl největší radost z papírů. Všechny balící papíry rozebral na centimetrové kousíčky. Večer spal jako miminko!
 

to je dáreček :-)

 
Během zbývajících vánočních dnů se mnou chudák cestoval – přežil psa Matesa a magora Archibalda. S Matýskem to bylo docela v pohodě… Mates sice po Brixím vyjel hned na začátku, tak byl mnou ladně zatlačen do sněhu a najednou ho to přešlo.
 
Druhý den jsme jeli k druhé babi do Duba. Návštěvu jsme přežili, celý den blbnul s jezevčíkem. Konečně byl čas jet zase ke koním. Brixi se tak těšil, že mi skočil i sám do auta! Když vystoupil u koní, tak zjistil, že tam Dasty není… a to byl průšvih… tak blbnul alespoň s Felixem a Elis. Večer konečně dorazila Vlasta s Dastym. To bylo radosti! Kluci pak blbli celý večer.
Další den jsme jeli na hory. Fleky přežili cestu naprosto bez problémů. Celou cestu spinkali. Když jsme dorazili na chatu, prolítali se ve sněhu, zablbli s Bončou a číhali na kočku. Vlastně, celé 4 dny, co jsme tam byli, tak fleky lítali ve sněhu, bobovali s náma, bojovali, spali a dělali kraviny! Myslím, že i ti dva si hory maximálně užili. Domů jsme se vrátili v sobotu a Brixin spal jako miminko. V neděli mu bylo tak nějak asi smutno, ale užívali jsme si odpočinku a spánku.
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24