Jdi na obsah Jdi na menu
 

prosinec 2011

1. 12. 2011

1. 12. 2011

Prosinec... do Vánoc zbývá jen pár dní... dárky pro psí šílence mám vyřešené... snad mě pak nebudou nenávidět :-) ...myslím, majitelé :-)

Dnes jedeme s Brixim opět na cvičák. Musíme doladit aport, abychom na honu neudělali ostudu. Brixi sice začal krásně hlásit zajíce i srnčí, ale aporty trošku fláká.  Musíme i zabalit věci na víkend... po dlouhé době konečně zase akce na celý víkend :-) v sobotu jedeme na hon na drobnou a v neděli nás čeká další akce na cvičáku. Do toho budeme od pátku do neděle prudit našeho kamaráda Joa a v neděli jedeme zkontrolovat mamku, yorkmuta Matesa a komondoří sestřičku Fortunu. Snad se Mates s Brinem moc nesežerou... bude to zajímavé...

Už se na ten víkend moc těším... další víkendy budou ve znamení cukroví a vánočních večírků :-)

 

4. 12. 2011

Další skvělý víkend je za námi :-) V pátek jsme začali společnou procházkou s Joem a Dádou. Hoši přišli jako čuňata a docela utlapkaní. Pak celý večer dělali blbiny.

V sobotu jsme vstávali v půl 6, abychom vše stihli. V 8 hodin jsme už byli v Českém Meziříčí, kam nás naše chovatelka Mirka pozvala na hon.  Mirka dorazila i s WSS tetou Girou. Chvilku jsme se báli, jak bude Gira na Brixíka reagovat, ale byli naprosto v pohodě a ještě spolu dělali blbiny :-) První leč jsme šli  na vedlejší louce. Z louky jsme přišli jako jeden velký lepík :-) Do druhé leče jsme se museli přesouvat autama. Při honu byla Gira i Brixík naprosto v pohodě. Seděli u nás a když padl bažant, tak  jsme je vypustili na aport. Ti dva z toho měli hroznou přču... honili bažanta po poli, až ho pak Brix sundal a Gira ho donesla :-) Tomu říkám týmová práce. Třetí leč jsme šli s Brixíkem "do leče" a to si Brix užíval :-) Hledal a vyháněl bažanty. Dokonce i vypíchl zajíce a pak i daňka. Při zpáteční cestě se ještě stihl vyrochnit v místním potůčku. Takže k autu se vracel jako docela čistý pes :-) narozdíl od Giry :-)

Odpoledne jsme si poseděli u oběda, pořešili nesmrtelnost brouka navečer jsme frčeli domu. Chudák Brixík přijel k Dádě unavený a chtěl spinkat, ale Joe měl hroznou radost a chtěl si s Brinem hrát. Hoši si to vysvětlili a byl klid :-)

V neděli ráno nás čekala akce na cvičáku. Společné cvičení členů. Zkusili jsme si nástup na zkoušky, aby hafani byli v klidu, nějaké cviky ze zkoušek - procházení ve skupince, práce ve skupině a takové různé. Brix byl takový vlažný, unavený, ale pracoval skvěle. Nakonec jsme zkoušeli posílání psa na "revír" - oběhnutí plenty. Brixula tohle nikdy nedělal, ani jsem to s ním nezkoušela a rychle pochopil, co má dělat a hrozně ho to bavilo :-) Pak jsme si dali super obídek v formě buřtíku a už jsme zase frčeli. Při zpáteční ceště domu jsme se stavili u mamky a malé komondoří slečny Fortuny. Brixula si s Forti krásně hrál, dokud nenašel na zahradě kosti :-) Se šakalama jsme šli na louku, aby se proběhli. Lítali tam jako neřízené střely :-) Pak se ještě vykouleli v bahně na zahradě. To byl nápad :-) oba jako prasata a krásně unavení :-)

Večer jsme dojeli domu, Brixík zalezl do pelechu a spinkal. Ani pořádně nevečeřel :-) Jen jsem ho večer přemluvila na vyvenčení a spinkal až do rána :-) Pondělí má naordinované jako klidové, tak jsem na něj zvědavá :-)

 

12. 12. 2011

Už je zase pondělí... do Vánoc zbývá už jen pár dní, ale to nás jaksi moc nebere :-)

V sobotu jsme byli s naší komondoří slečnou na cvičáku, aby se naučila trošku fungovat a aby mamka přišla i mezi "normální" lidi :-)

Cesta byla v pohodě, Brixi se roztahoval na jeho zadní sedačce a komondorka byla chudák v kufru v kleci. Ještě kousek povyroste a už se do klece nevejde...

Na cvičáku byla pohoda, Brixula fungoval skvěle a mamka přišla na to, jak trénovat s komondorkou. Pak následovala hodina obran. Strejda Šupák (figurant) měl opět úspěch. Brixe dovedl do stavu naprosté nepříčetnosti, když mu nechtěl půjčit peška :-) Brixík kousal skvěle a hrozně ho to bavilo. Domu jsme dorazili až večer, Brixík se nabaštil a hned pak v pelechu usnul. Chudák, asi ho to nějak zmohlo :-)

V neděli nás čekalo vyklízení části našeho baráku, abychom mohli po Novém roce začít přestavovat. Brixík nám chtěl pomáhat a tak se všude pletl :-) ale byl spokojený, že taky něco dělá. Vyklidili jsme skoro celou místnost. Už chybějí jen 3 :-)) Jsem na to zvědavá :-)

 

Brixi hlídá Žofku :-)

 

img00030-20111208-1331.jpg

 

19. 12. 2011

Tento víkend začal vlastně již ve čtvrtek, kdy jsem byla s Brixem na vyšetření a rentgenu na DKK. Brixulku jsme uspali, nafotili jeho paciny a po chvilce mi ho zase přivedli. Prý že bude spát celý den a nebude moc baštit... po hodině už prudil, že chce ven, venku umíral na samotu, že chce dovnitř... sežral celou konzervu, co jsme dostali od pana doktora a ještě večer prudil, že chce další baštu...

V sobotu jsme měli akci s naším cvičákem ZO Vinec. Výjimečně jsme hafánky nechávali doma a šli se v klidu pobavit na Vánoční večirek. Brixík zůstal doma s přítelem. Byla jsem zvědavá, jak to hoši spolu zvládnou :-) My jsme řádili až do 3 do rána. Užili jsme si hodně srandu, nabaštili se, trošku opili a zapili letošní rok a prostě si užívali :-)

V neděli jsme uklízeli zase v baráku, Brixula pomáhal... museli jsme pak připravit i pokojík pro dárek, který Brixík dostal od babičky - nového Žofáka :-) Dovezla jsem ho dnes. Brix měl z nového zvířátka obrovskou radost... byl problém dát králíka do králíkárny, Brix byl všude a nutně potřeboval asistovat a nechtěl, abych ho přemístila... magor :-) Chudák Žofák z toho byl vykulený... naše Žofina už je zvyklá, takže to je pohoda :-)

Už se moc těším na příští týden, v úterý jedeme za Dádou a kamarády na hory. Banda bude lyžovat, já dělám psovoda a snad se mi povede ty 2 krakeny unavit :-))

Jsem trošku nervní z výsledků DKK... snad přijdou ještě před Vánocema :-)

 

22. 12. 2011

Dnes konečně dorazily výsledky vyšetření DKK. Je to super, během týdne :-)

Brixi Avoir du Nez - DKK - 0,0

 

1. 1. 2012

Tak už je konečně po Vánocích a všem tom hrozném zmatku, návštěvách, úklidu a jiných šílenostech.

Na Štědrý den jsme byli všichni doma, od rána jsme strojili stromeček, připravovali baštu a večer si pěkně užívali pohody a legrace. Brixík nám celý den úspěšně pomáhal, večer s náma měl i rybí polévku - ve své misce a pak si rozbalil dáreček :-)

Brixula dostává dárky průběžně - co je potřeba, takže pod stromkem měl nějaké dobrůtky na žvýkání a pískací prase. To mělo obrovský úspěch, takže jsme mu prase museli po chvilce vzít, když s tím lítal a pískal :-)

25.-26. 12 byl Brixík s Kubíkem. Já lítala po návštěvách a bohužel Brix se mnou nesmí - u jedné babičky jsou všude kočky, u druhé jsou králíci - domácí miláčci a mamka má doma zákeřného yorkmuta. Takže super kombinace :-)

28. 12 ráno jsme vyzvedávali Dádu a frčeli do Krkonoš. Jen bohužel bez sněhu. Všude bylo bahno. Ale kopečky se Brixíkovi a Joovi moc líbíli, takže po procházce se mnou došli a padli do pelechů :-)) Je tam naprosto nádherně!!!

Šakalové si spolu řádili celých 5 dní. Neustále se o něco tahali, honili po zahradě, kradli si hračky, mučili sebe i nás :-)

Silvestra jsme také přežili v pohodě. Brixíkovi nevadí střelba, ale ty světla, to není to ono.

 

Takže rok 2011 jsme zvládli skvěle. 2x CAJC z výstav, hotové zkoušky - ZV, BZ, ZOP a ZZO.  Do toho absolvované hony, cvičák a obrany.... no, nenudíme se :-) a jsem hrozně moc spokojená! Snad i ten další rok bude takhle skvělý :-)

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 49732
Měsíc: 935
Den: 24