Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prosinec 2013

13. 12. 2013

Předvánoční čas... šílený, jak ten čas běží!

Lovecká sezona je v plném proudu, hoši krásně pracují... co víc si přát! :-)

V listopadu jsme byli na návštěvě u naší chovatelky Olgy na Slovensku.

Dorazili jsme tam v úterý večer po 9 hodinové cestě, pomazlili jsme se se štěňátky (nevlastní sestřičky a bráška od Aspera) a večer jsme strávili u dobrého vínka s rodiči Olgy a s Olgou. Bylo to moc fajn! Ráno jsme jely s Olgou ke koním, abychom je vypustily do výběhů a uklidily stáj. Pak pěkně snídaně, stříhání Aspera a mučení štěňat :-)

Po obědě jsme zase jely ke koním, kde nás čekali kamarádi na výcvik. Jarda s panem Borošem jeli lovit. 

Výcvik koníků byl super! Zase jsem viděla po dlouhé době lidičky, se kterými jsem trénovala před rokem a od té doby jsem je neviděla. Je tam spousta šikovných koníků i lidiček, kteří chtějí a zkoušejí pracovat s koníkama jinak, než je normální. Jsem moc ráda, že to takto je.

Fleci si užívali blbnutí s Almou a Douglasem. Brixula je na koně zvyklý, takže mu to nepřijde jako něco divného... ale Aspero shledal koně jako něco ne moc sympatického, takže raději lítal venku, než aby šel do stáje... občas se přišel přihlásit, že je OK a zase valil blbnout :-)

1441466_10202522156124797_1664796927_n.jpg

Aspero a jeho maminka Funny

 

Takto probíhali oba dva dny. Bylo to hrozně fajn!

V pátek ráno jsme balili a frčeli zpět do ČR.

V sobotu nás čekal hon a naháňka na Medníku. Hoši byli nadšení, že můžou lovit, Attari se po týdnu dostal pořádně ven, takže byl jako neřízená střela... ale když zavřu obě oči, dělal dobře :-D

 

Minulý víkend měli fleci nelovecký :-))   Takže v sobotu jsme si dali krásnou klidnou procházku a předvánoční úklid. 

Odpoledne jsme jeli na Vánoční večírek ZO Vinec... po dlouhé době jsem zase viděla lidičky, kteří mi moc chybí a všichni jsme stejně ulítlí na hafany :-)

Fellow Aspero Minebea získal krásné ocenění - 2. místo jako nejlepší pracovní pes psí školy Váš pes a ZO Vinec!

V neděli jsme jeli zase navštívit maminku a její smečku a kočky :-) Neděli jsme si moc užili... hoši si užili prvního sněhu... vyřádili se s Forti... zmáchali se, až s nich kapala voda... já si po dlouhé době užila maminky a bylo to moc fajn!

V týdnu mě čeká spousta práce a ježdění po klientech, takže hoši budou mít klidový režim.

 

ostra-20131203-00068.jpg

 

21. 12. 2013 nás čekal poslední hon u našich kamarádů na Medníku. Jeli jsme jako kompletní sestava - 3 šakalové a já s Jardou. Hoši se úžasně vylítali, zalovili si... Brixulka si užil svých milovaných bažantů, Aspero začal konečně aportovat a zrzek zase lítal jako neřízená střela. Prošli jsme větší část honitby a hafani byli večer totálně vyřízení :-) Neděle byla spinkací... a nikdo neprotestoval :-D

Na Štědrý den jsme jeli nakrmit zvěř a kluci se v klidu vylítali na loukách a v lese... užili si pohody a pak byli naprosto hodní :-)  dostali i štědrovečerní večeři a samozřejmě dárečky :-)  měli jich pod stromkem asi nejvíc :-)

Od 28. 12 jsme byli denně na akcích - 28. 12 byl poslední hon u nás - MS Raštice. 29. 12 byl poslední hon u našeho kamaráda v MS Březno. Celý den jsme procházeli honitbu, ulovili zajíce a na konci "procházky" i prasata :-)  Aspero i Brixík hlásili a naháněli, Aspero pak hlásil u kusu a Brixík naháněl další kusy z rákosí :-)  skvělá spolupráce všech psů!

Večer toho měli všichni plné packy a rádi se vyspali v autě :-)

30. 12. jsme vyrazili na naháňku na vysokou kousek od obory Fláje.  Bylo tam nádherně! Sníh, teplo a sluníčko... poprvé v životě jsme se setkali s vysokou... Fleci nejdřív nevěděli, co si o tom velkém zvířeti myslet, ale nakonec usoudili, že hlásit se má všechno... naháněli a opět hlásili u kusu.

Večer už byli opravdu unavení... v neděli jen krátká procházka po lese a pak spánek! :-)

Večer nás čekala Silvestrovská pyžamová párty s našimi kamarády z fotbalu :-)

 

 ostra-20131231-00104.jpg

 

 

Brixíka jsme brali s sebou, má strach z rachejtlí.... Aspero i Attari se na ohňostroj v klidu dívali a neměli s tím problém.

Silvestra jsme si užili a Brixula se v klidu vyspal :-) 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Shrnutí roku 2013:

Brixík složil zkoušku ZM, oči bez vad!

Attari složil ZV a PZ (I. cena), DKK 0,0

Aspero složil zkoušky ZOP, ZZO, ZV (vítěz MP, I. cena) a BZ.  Získal titul JCH CZ a splnil podmínky k uchovnění. DKK 0,0, oči bez vad! 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24