Jdi na obsah Jdi na menu
 

říjen 2012

7. 10. 2012

říjen.... zima, déšť a málo sluníčka...

Tak nějak vypadal první říjnový týden. Kluci měli naordinovaný klidový řežim, takže venku jsme trávili méně času. Potřebovali jsme si všichni odpočinout po předchozím náročném týdnu.

V sobotu jsme byli s Brixíkem cvičit. Aspero byl s námi zatím jako maskot. Není ještě úplně ve svém kožíšku, takže jsem ho nemučila.  Brixík si odcvičil poslušnost a jeli jsem domu. Pěkně po obídku vyspinkat  a odpoledne nás čekala návštěva u mamky a našich psích kamarádů - komondorky Fortuny a yorkmuta Matesáka :-)

U mamky jsme byli asi 3 hodinky :-) všichni hafani se unavili ke své spokojenosti, Brixík si zase zalovil v lese, vylítal se a byl maximálně spokojený. Malý Aspero našel houby a hned si do nich sedl :-) šikula je to :-)

Neděle byla o pohodě, ráno pěkně deštík, takže Aspero odmítal vyjít ven :-) rychle vyčůrat a hned domů. Po obědě vylezlo sluníčko, tak jsme vyšli na delší procházku po parku. Kluci se vylítali a teď se zase válejí po zemi s hračkama v tlamách a dělají blbiny-

Je to úžasný pohled na ty dva šílence, jak spolu dělají blbiny, jak se provokují, perou, kradou si hračky a vymýšlí na toho druhého nějaké lupmárny. Moc ráda je sleduju a je mi s nimi moc fajn. Jsou to moje zlatíčka! I když občas naštvou nebo něco provedou... nedala bych je!

 

12.-21. 10. 2012

Nějak jsem neměla čas napsat novinky, tak to musím dohnat :-)

V sobotu 13. 10. jsme měli s naší psí školou Váš pes další super akci - výcvikový den. Ráno v 8 už jsme byli s Brixíkem a Asperem nastoupení na cvičáku a učili jsme se poslouchat :-)

První hodinu měl Brixík, zopakovali jsme cviky, co už umíme a ladili je k dokonalosti. Brixík měl výbornou náladu, takže se cvičilo moc příjemně. Další byl na řadě Aspero. Malý piraňa byl rozjetý z kravin, takže nebylo těžké ho motivovat ke hře. Přivolání má naprosto skvělé! :-) řítí se ke mě, jako by mu hořelo za packama a v plné rychlosti už si sedá, aby to ubrzdil. Kolikát se mu stalo, že nedobrzdil a přeběhl nebo mě srazil :-)

Následovala socializace... s tím Aspi neměl problém, se všema je obří kámoš, ale ne všichni jsou kámoši s Asperem :-)  Brixula se socializací také neměl problém.

Po chvilce odpočinku jsme měli nácvik obíhání maket. Malý Aspero během chvilky pochopil, co má dělat a šlo mu to moc hezky :-)

Brixík už to zná, takže věděl, co se po něm bude chtít, ale nyní jsme poprvé zkoušeli 2 makety :-) docela koukal, ušoun :-)

Poté výborný obídek v blízské hospůdce - vynikající svíčková! Kluci zatím spinkali v autě.

Po obědě byl další výcvik - obrany :-)

Brixík je na obranách ostřejší a přesnější... nevím, zda netrénuje tajně s Asperem :-) Aspero měl taky své chvilky obran :-) útočil na hadr a šlo mu to moc hezky!

Po tomto náročném dni oba hoši usnuli v autě... Aspera jsem musela domu donést :-)

 

V neděli jsme měli v plánu štěněčí školku. Ve 2 hodiny sraz na cvičáku a vypustit celkem 9 malých šílenců :-)

Aspero si to hrozně užíval :-) terorizoval malou Axu - jeho BOM kamarádku :-) a všechny, kdo mu přišli pod packu :-)  Zkoušeli jsme i poslušnost, chůzi, obraty, polohy u nohy a aport.. byla to sranda... když porovnám Brixíka a Aspera, jak blbnou :-)

Po 2,5 hodinách řádění jsme jeli ještě vyvenčit Brixe a domu... oba hoši padli na pelech a prospali zbytek odpoledne.

Pondělí bylo ve znamení práce a odpoledních stop :-)  Odpoledne jsme vyrazili s cvičitelkou Ivetou na stopy, Brixíkovi jsem našlápla stopu na zkoušku FPr1 a Brixí jí prošel celkem hezky... ne bez chyby, ale šlo to! Aspero už chodí rovné stopy... už pomalu zkoušíme i lomy a Aspera to moc baví... jednak proto, že si užívá pochvaly a hlavně proto, že na stopě má baštu:-)

Ve čtvrtek jsme byli zase cvičit :-) Poslušnost měli oba hoši a bylo to super. Oba měli výbornou náladu, takže chodili moc hezky, Brixu krásně aportoval a Aspero se po všem opičil :-)) Bylo to hezky strávené odpoledne!

V pátek odpoledne jsme byli v lese unavit hafany s naším kamarádem a jeho psím "miminem". Byli jsme v lese asi 3 hodiny, Brixu hlásil zajíce, vypíchl srnčí a bažanty a byl moc spokojený! :-) Aspero jen koukal a blbnul s Attarim. Po procházce všichni 3 padli únavou :-)

 

29. 10. 2012

Poslední dny byly velmi náročné a naprosto perfektní :-)

Brixík už "přepnul do módu LOVENÍ", takže je maximálně spokojený. Malý Aspero roste jako z vody, už mu i vypadala polovina zubů, takže teď vypadá celkem legračně :-))

O víkendu jsme byli s kamarády na naháňce a na honu.

V sobotu jsme měli v plánu hon na pernatou. Šli jsme v leči, Brix pracoval moc hezky. U aportu sice trošku protestoval, ale nakonec se zadařilo. Počasí nám moc nepřálo, takže jsme byli asi za 3 hodinky zpátky v hospůdce u tepla a hlavně v suchu :-) Aspero zatím hlídal auto, aby nám ho neukradli :-) Nechtěla jsem ho ještě brát s sebou... ale po Novém roce půjde s náma :-)

V neděli byla v plánu naháňka na prasata ve Štěchovicích. Aspero zase čekal v autě.... byl to dost náročný terén a do prasat jsem ho opravdu brát nechtěla....   Byla to naprosto super akce se super bandou lidiček.

Aspero se o víkendu poprvé setkal se zvěří - v sobotu šel zkoumat kachny a moc se mu líbily a v neděli kontroloval prasata a ve voliéře živé bažanty... to bylo pro něj asi nejlepší :-)

Domu jsme se vrátili až večer a řádně unavení :-)

Už se moc těším na další akce! A že jich asi nebude málo :-D

 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50233
Měsíc: 752
Den: 23