Jdi na obsah Jdi na menu
 

srpen 2011

12. 8. 2011

První víkend v srpnu jsme s Brixulkou jeli navštívit naší babi do Liberce.

Přifrčeli jsme v pátek odpoledne a hned jsem šla se psem ven. Byl jako v Jiříkově vidění. V této oblasti je rozhodně více zvěře než u nás v Litoměřicích, takže tam lítali zajíci a srnky :-)

Brixík koukal, ale pochopil během chvilky, co má dělat. Jen hlásit zvěř se mu nechtělo... v pátek vypíchl 2 zajíce a srnu. Byl jako navedený, doma nevydržel ani hodinu, aniž by neprudil, že jdeme ven :-)

V sobotu jsme šli s tetou do lesa na houby a hlavní úkol byl utahat psa, natáhnout barvu a zkusit aporty s pernatou :-)

Houby jsme našly... celý koš, barvu tetka natáhla a aporty se nakonec také zdařily :-) Ale bylo to težké odtrhnout Brina od slídění. Aportoval jen proto, abych mu dala pokoj a on mohl vesele slídit dál :-)

Odpoledne jsem šli zkusit tu barvu. No, zamotala jsem se do toho asi stejně jako pes... šel sice krásně, ale očividně přes barvu přešla zvěř, takže chudák nevěděl, jestli má jít po barvě nebo po stopě. Několikrát jsme se vraceli a po chvilce jsem to vzdala a psa radši pustila, Brix dohledal stopu barvy v  pohodě. Tak jsem ho pochválila a usoudila, že barvu mezi zvěří opravdu nemá cenu dělat :-)

No, alespoň nějaký poznatek pro příště :-)

Z barvy jsme se šli projít lesem, našli ještě další košík hub a Brixík vypíchl asi 3 zajíce. U toho třetího začal kňourat... třeba dojde i k hlášení :-)

V neděli jsme šli opět ven, lilo jako z konve, ale neukecala jsem to :-) Na loukách vyslídil 2 srny a zajíce. Odpoledne jsem šli naposledy... vypíchl dalšího zajíce a jak za ním hnal, tak štěkal jako magor :-)) hurá hurá hurá... konečně mu to došlo :-) snad si to s tím spojí :-)

 

19. - 23. 8. 2011

Výcvikový tábor Lužany u Jičína + vlohy Kutná Hora

V pátek jsme odjeli do kempu v Lužanech, kde jsme měli makat a trénovat na zkoušky ZOP, které budeme skládat v září.  V pátek nebylo takové vedro, takže pejsci pracovali krásně, všechno byla hrozná "prča" a vůbec byla pohoda.

V sobotu ráno jsme odjížděli na ZV do Kutné hory. Doprovázela nás kamarádka Dáda a její malý kraken Joe. V 9 hodin už byli veškeré formality vyřízeny a my jsme vyrazili do honitby.

V losování jsem si vytáhla č. 2. takže hned z kraje, ať máme všechno hned za sebou :-)

 Brixík byl jako v Jiříkově vidění... všude byla zvěř a byl k neudržení a nedal se uklidnit. Takže tam pořád poskakoval a kňoural... ale jakmile jsme přišli na řadu, tak byl naprosto spokojený a naprosto super :-) Stopu živé zvěře vypracoval naprosto skvěle, výstřel také v pohodě, jen to slídění :-) nedal se uklidnit a zpomalit... pořád byl na slídění moc rychlí, takže za tuto disciplínu jsme dostali 3 a hlasitost máme také 3 - místo štěkání kňoural a lítal po poli :-)

pict0852.jpg

Ostatní disciplíny v pohodě. Voda bez problémů, chůze na řemeni také... ještě aby.. to by nám holky na cvičáku daly... :-)

Odpoledne bylo vyhlášení a pak hurá zpátky do Lužan.

V neděli jsme se trénovali věci na zkoušky poslušnosti a byla to docela pohoda. Na to, jaké bylo vedro...

V pondělí jsem měla Brina skoro celý den naloženého v rybníce... aby se mi chudák nepřehřál :-) takže z něj byla flekatá kachna. Hrozně si to užíval... divím se, že nemá blány mezi tlapkama :-)

 Vrátili jsme se v úterý po obědě... Brixulka teď chrupká na chodbě a užívá si chladu a klidu :-)

Byla to super akce a v září hurá na další :-))

 

 25. - 27. 8. 2011

sestřička Bery u nás na návštěvě a MVP Mladá Boleslav

Naše chovatelka Mirka jela s Jitřenkou na krytí do Anglie, takže jsme se dohodli, že mi přiveze sestričku Bery, abychom s ní mohli jít na MVP do Mladé Boleslavi.

Bery byla na začátku trošku naštvaná, když jsem jí odvážela k nám, ale pak si to s Brixíkem vyříkali a stala se z nich super dvojka na blbnutí. Řádili na zahradě a když se dostali do baráku, tak to bylo jako povodeň. Takže jsem se snažila fleky držet co nejvíc venku.

 

26082011-005-.jpg

V pátek jsem je oba vykupala a vyčesala a v sobotu ráno hurá na výstavu.

Přišla mi pomoct kamarádka Dáda a běžela s Bery. Na výstavě jsme se setkali s nevlastním bráškou Dextrem a sestřičkou Beruškou Avoir du Nez. Beruška je krásná a hodně svá :-)

V naší kategorii jsme byli 4 psi. Brixi získal V1, CAJC. Bery měla v kruhu svou sestru a další 3 feny. Bery získala V1, CAJC. Takže jsme v druhém kole běželi proti sobě - Bery a Brixi. Brixík nad Bery vyhrál a získal titul BOJ.

Výstava byla super, bylo tam spousty lidí, co jsem poznala na srazu WSS v Hradci Králové.

Domu jsme dorazili pozdě odpoledne, psi unaveni a mokří jako myši a já zmrzlá. Takže rychle do horké sprchy a hafani si spokojeně zalezli do pelechu a spinkali až do rána  :-)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24