Jdi na obsah Jdi na menu
 

srpen 2012

5. 8. 2012

3.-5. 8. 2012

Víkend v podobě klidu a pohody :-) po dlouhé době jsme měli volný víkend. V pátek ráno jsme šli s bandou trénovat stopy a odpoledne jsme se vyřádili na procházce :-)

Sobota byla pohodička... ranní rychlá procházka a stopy, unavení a socializace psa, pak obídek a veřejný výcvik, návštěva u mamky a jejich šakalů a byl zase večer :-(

Návštěvu jsme si oba užili. Já po dlouhé době viděla mamku a Brixula se vyřádil s komondoří kámoškou, která ho celkem slušně přerostla. A zápasy s ní už nejsou taková prča, když ho komondora bez mrknutí oka přilehne k zemi :-)

Domů jsme dorazili večer a řádně unavení :-)

Neděle je opět klid a pohoda :-) ranní procházka v mlze, po obědě venčení s kamarády v lese, kde se flek unavil na maximální možnou hranici... domu sotva došel a celé odpoledne prospal :-)  Teď nás čeká další "pohodový" týden zakončený dalším perfektním víkendem, na který se moc těším :-) snad vše vyjde dle představ :-))

 

6. 8. 2012

... udržet to flekaté zvíře 3 dny mimo vodu je nadlidský úkol... šílené... dneska jsem to vzdala a mučila šakala v řece, aby se unavil :-) musíme doladit aporty z vody, vlečku a pohozenou... nějak se nám krátí čas nebo co :-(

do toho trénujeme stopy na další plánovanou zkoušku v září...  taky veselý trénink :-) ale dnes se flek předvedl a stopu vypracoval velice dobře :-)  snad ho toto nasazení jen tak nepustí :-)

příští víkend budeme hlídat mamce zvěř, takže na trénink moc času nebude... no, je veselo :-))

 

9. - 12. 8. 2012

Tentokrát nám víkend začal o den dříve :-)

Ve čtvrtek odpoledne jsme vyrazili směr Svitavy za kamarády do CHS Avoir du Nez. Hned po příjezdu jsme zašli vyvenčit Brixíka, aby se po té téměř tří hodinové cestě trošku proběhl a unavil :-) Brix si spokojeně lítal po loukách a po polích a očička jen svítila :-))

V pátek ráno jsme naskákali do auta a po krátké pauze v Břeclavi jsme vyrazili do Vranova nad Toplou do CHS Minebea. Cesta byla hrozně dlouhá, ale stálo to za to! Brixík celou dobu chtupkal v kufru a válel se tam :-) V 6 večer jsme přijeli do cíle. Jen jsme se pozdravili a hned jsme přesedli do jiného auta a jeli ke koním :-) Trošku jsme koníky potrápili a jeli nakrmit malé prcky. Štěnda jsou naprosto super! Jsou 4 kluci, ale vydají za 10 :-)

Sobotní dopoledne patřilo mazlení mimin :-) Brixík s nima dělal blbiny, pak přijela i Brixova sestřiška Bessie a to už bylo veselo :-) Štěnda řádila jako pominutá a nějaká únava je vůbec nezajímala :-) Ale po 2 hodinách řádění a tahání nohavic začala postupně upadat a usínat :-) to byl klídek :-))

V sobotu odpoledne jsme jeli zase mučit koníky :-) No, kdo koho :-)

každopádně byla sranda, dělali jsme kraviny, smáli jsme se celou dobu... zadala jsem pár domácích úkolů, tak jsem na ně zvědavá :-))

V neděli ráno sbalit věci, naskládat vše do auta a zase na cestu...  cesta zpátky docela rychle uběhla, ale jsem hrozně unavená.  Každopádně víkend stál za to :-))

 

13.-18. 8. 2012

Z víkendu jsme rovnou pokračovali na další akci - hlídání mamčiných zvířátek :-)  Do České Lípy jsme dorazili v neděli navečer, Brixula se po dlouhé cestě protáhl mučením koček a komondoří kámošky a já se naložila do vany..... naprosto super!!!!!

Celý týden okupujeme mamky domeček i se zahradou, přilehlé louky, rybník a lesík :-)

Pilně trénujeme na blížící se zkoušky. Tahám vlečky, trénujeme aporty z vody a pohozenou a do toho Brixi blbne s komondorou :-) Nechápu, kde bere tolik energie :-)

Na pátek máme naplánované volno, takže jen blbnutí na zahradě, aby měl na sobotní akci sílu :-)

Je mi jasné, že celý příští týden prochrápe a bude dobíjet baterky :-) já je dobíjím průběžně a nějak mám pocit, že mi nefunguje nabíječka....

už aby byla chvilka volna :-) Za týden se chystáme zase na výcvikový tábor s kamarády, tak se těším, že bude zase legranda a vymyslíme nějaké speciální blbiny :-))

Tak prosím v sobotu držte palečky :-))

 

19. 8. 2012

Další úspěšně složené zkoušky jsou za námi :-) Tentokrát to byly Podzimní zkoušky.

V sobotu ráno jsme vyrazili směr Mimoň - Ploužnice, kde se zkoušky konaly. Areál byl naprosto dokonalý... všude plno zvěře... bažanti si tam lítali a tlapkali dle libosti... zajíci a divocí králíci nás chodili kontrolovat na cestu... něco neuvěřitelného.

Tyto zkoušky byly pro malá plemena a pro ohaře. S Brixíkem jsme byli jediní zástupci malých plemen. Startovalo celkem 9 dvojic - tzn. 8 ohařů a Brixi :-)

Hned na začátku zkoušek jsme prošli slídění, stopu živé zvěře a poslušnost. Brixík se nemohl nabažit bažantů, takže slídil a hledal bažanty :-) Strašná prča :-)

Poté byl na programu "hon pro ohaře". Brixula si v klidu odpočinul na odpolední druhou část - aporty. Dívali jsme se, jak ohaři vystavují a jak pracují a byl to krásný pohled!

Po obědě jsme odjeli na nedaleký rybník, kde se prováděla disciplína "aport z vody". Brix šel jako první. Za tuto disciplínu máme známku 3 - Brix aport pustil a koukal... trubka!

Po návratu do areálu následovaly vlečky a pohozené...  Pohozená nebyla tak slavná jako na LZ, ale zvládl to... vlečka se srstnatou byla perfektní! Hlas 3.

Zkoušky byly super, perfektní organizace, super zázemí, příjemní a spravedlivý rozhodčí... opravdu velká pochvala OMS Česká Lípa!

Brixík skončil v I. ceně - aport z vody 3, hlas 3, zbylé disciplíny 4!

 

Celé nedělní dopoledne jsme prospali... odpoledne jsme jeli zase okupovat bazén k Joemu a Dádě...  teď se Brix nabaštil a už zase chrupká! Berušák!

 

20. - 26. 8. 2012

Další krásný prázdninový týden za náma :-) S Brixíkem jsme tentokrát měli volněji :-)

V úterý jsme si po dlouhé době zase zašli zacvičit na cvičák a bylo to super :-)

Brixík byl odpočinutý, takže pracoval s chutí.

V sobotu jsme šli ráno na stopy, jeli s náma i naši kamarádi a nejlepší kamarádka pro Brixíka byla fenka NO Dasha, která hárala :-) To byla stopička... ale Brix i přes velkou touhu... stopu vypracoval a šel docela hezky :-)  Sobotní odpoledne jsme strávili opět na cvičáku, kde jsme měli hodinu poslušnosti a pak hodinu obran. Brixík se konečně pořádně unavil :-)

Neděle je pohoda :-) dopoledne klídek a lenošení :-) po obídku jsme vyrazili na výlet na Bezděz. Vyšlapali jsme ten šílený kopec... Brix měl občas trošku sklony k sebevraždě... neustále se pohyboval po hranách kamenů a hradeb... magor!

Ale vrátili jsme se oba ve zdraví :-) Následovalo žehlení a balení věcí na blížící se výcvikový víkend :-)

Už se opravdu moc těším! Zase akce se super bandou kamarádů :-))

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24