Jdi na obsah Jdi na menu
 

srpen 2014

9. 8. 2014

dlouho očekávaná akce.... troška strachu nikdy neuškodí.... ale zvldáli jsme to :-))

 2. 8. 2014

Všestranné zkoušky MS Stříbrná Skalice - na tyto zkoušky jsem byla moooc zvědavá, protože standartně dvoudenní zkoušky byly spojeny do jednoho dne.... no, na tohle už snad nikdy nepůjdu....

Ráno sraz na chatě, kde proběhla prezence, kontroly všeho a mohlo se do pole.

Ráno nastoupilo celkem 6 psů - 3x WSS, 2x AC a 1x LR.

Já si pro velký úspěch vytáhla start. číslo 1 :-) takže hurá na slídění.... Brixík pracoval moc hezky, vypíchl kdesi v roští kus srnčí zvěře  na které prokázal hlasitost i stopu živé zvěře a byla pohoda! U pohozené pernaté trošku vyzkoušel moji nerovovou soustavu, ale jinak dobrý :-)

Vlečky taky zmáknul perfektně - výborné vypracování, přinesení i předání!

Následovala barva.... no... zvládli jsme to... Bohužel 2 :-(  stejně tak nahánění zvěře z houštin - nebyla jsem schopná ho po více než hodině válení se ve stínu probrat, aby naháněl ve větší vzdálenosti....

Pohozená se srstnatou prověřila mé sebeovládání, protože Brix se probral a začal chodit... bohužel už bylo pozdě, takže jsem se ho snažila zase uklidnit....

Aport kachny z vody.... disciplína, ze které mám obrovský respekt a kterou ani já ani Brix moc nemusíme... i přes tento "odpor" Brixula šel moc hezky, já to nervově ustála a výsledná 3 :-)

U slídění v rákosí neměl Brixu konkurenci, což mě velice překvapilo :-)) i dohledávku kachny z rákosí jsme zmákli :-)

A najednou byl skoro večer.... na chatu jsme dojeli kolem 20 hod. totálně vyšťavení... ještě poslední disciplína klid na stanovišti a bylo po všem :-)

Ze 6 psů jsme došli 4.

Při vyhlašování výsledků jsme všichni byli rádi, že žijeme a že jsme to došli :-)

Takže máme doma univerzála - "U" JCH CZ Brixi Avoir du Nez :-)

 dsc_0189_uprava.jpg

 

 

 

 

 

 

 

8. 8. 2014

pohodový pátek... tak jsme vyrazili na prochajdu fleků - Brixi, Aspero a malý Odys.

Odýsek roste jako z vody a začíná z něj být dobrý lovec :-) Pod vedením taťky Aspera a strejdy Brixe už moc hezky slídí, reaguje na všechny možné i nemožné pachy, trénují hlasitost i směrovky.... je to super, když to od mala maká :-))

Krásně jsme se prošli, kluci se vyřádili i v napáječce ve vodě, v lese i na polích.... prostě pohoda :-)

víc takových pohodových dní :-)

 

dsc_0225-upraveno.jpg

 

Zbytek srpna utekl jako voda... vůbec jsem neměla čas na nějaké aktualizace :-(

S flekama jsme si užívali klidu a pohody, i když bych měla Brixíka trošku mučit a trénovat... ale prázdniny jsou prázdniny :-)

Poslední týden v srpnu jsme frčeli na dovolenou... týden u koní a psů... odjížděli jsme v neděli dopoledne ve složení já, Brixu a Aspero a doprovod nám dělala Dáda a Joey. Cesta byla dlouhá, ale zvládli jsme to :-)

Týden jsme trénovali s koníkama a užívali si pohody se super lidičkama, ve volném čase mě chovatelka Olga "školila" v úpravě kožichů mých miláčků :-)
 

V sobotu ráno jsme odjížděli do nedalekých Košic, kde se konal sraz přátel loveckých slídičů. Během víkendu dorazilo 26 slídičů a 8 dalších pejsků s páníky... s Dádou jsme měli za úkol vést hodiny poslušnosti - od základů až po složitější úkoly :-) samozřejmě jsme zkoušeli i různé lovecké disciplíny - šoulačka, aporty zvěře,....  výcvik jsme završili soutěžema.... přivolání na čas, odložení psa na dálku, ovladatelnost psa na place a jako bonus - dlouhodobé odložení všech cvičících psů za zhoršených podmínek - Dáda s pamlskama, aportama a jinýma zvrhlostma :-) Večer pak proběhlo vyhodnocení nejúspěšnějších pejsků a páníčků :-)

Doufám, že se všichni bavili a že se program líbil :-)

V neděli ráno jsme měli seminář na téma úprava psích kožichů, příprava psů na výstavy, vystavování psů a zkoušeli jsme si i posuzovat... bylo to moc fajn... i super zkušenost!

 Domu jsme dorazili o půlnoci... totálně unavené.... ale stálo to za to!

Díky moc všem! :-)

 

10446146_10204674354128402_2150003841754164486_o.jpg

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 49732
Měsíc: 935
Den: 24