Jdi na obsah Jdi na menu
 

únor 2012

7. 2. 2012

7. 2.

Na konci ledna se mi dost radikálně změnil svět a spousta věcí v něm...  krom toho, že jsem přišla o přítele a skvělého kamaráda Kubíka, tak jsme se s Brixíkem přestěhovali k mojí mamce do České Lípy.

Předchozích 14 dní uběhlo, ani nevím jak...  takže teď je práce až nad hlavu a musíme makat.

S Brinem jsem byla v sobotu 4. 2. opět po dlouhé době na cvičáku, kde jsme si připomněli, že poslouchat se musí... hlavně Ivetku :-))

Pak jsme měli hodinu obran... naše pauza byla poznat... Brixovi trvalo, než se rozkousal, ale pak se zase chytil a užíval si to :-)

 

Jinak v našem novém domově je Brixík spokojený. Přes den lítá venku na zahradě s mamčinou "malou" komondorkou Fortunou. Je to ještě štěně, ale je to trošku poník, ne pes :-)) Co ti dva vytvářejí za blbiny, to jen koukáme :-)

Další bonus je náš yorkmut Mates... pán domu, takže hoši si občas vjedou do kožichu, ale jinak se hoši docela snášejí.

Dokonce už i Brix přistoupil na kočky na zahradě... kočka není nic špatného, ale je to dobrý trenažer na blbosti :-))

 

12. 2. 2012

Další z mrazivých víkendů je za námi... zatím jsme nezmrzli, ale už bych si přála, aby tohle šílenství přestalo.

V týdnu jsem byla zase na cestách, takže flekatý šílenec byl venku s Fortunou. Ohradník na ně zatím funguje, takže je vše v pořádku :-) Matýsek to všechno jistí z mé postele :-)

V sobotu jsme byli zase na cvičáku a na brigádě. Takže teple obléknout, udělat termosku s čajem, zabalit pláštěnku a věci pro psa a hurá do mrazů :-) Poslušnost byla docela v pohodě, s naším cvičitelem Mílou jsme si zkusili odchodit zkoušky BH, které nás letos - mimo jiných - také čekají :-) a bylo to v pohodě. Aportovat činku se nám nechtělo, ale damíka, to se přemlouvat nemusel :-) Pak jsme měli práci ve skupině a musím uznat, že je to naprosto super pocit, když pracujete ve skupině a váš pejsek funguje na myšlenku!!! :-D

Po poslušnosti jsme si šli zase na obrany :-) Kousali jsme naprosto v pohodě, dokonce jsme i dostali od figuranta pochvalu, že koušeme konečně na plný zákus :-) je to docela legrace, když Brixula si v jednu chvíli s figurantem hraje a během vteřiny je schopný ho šíleně vyštěkat :-) Vypadá to, že ho to baví, tak snad by se nám mohlo povést i zvládnout jednu z těch lehčích zkoušek s obranama. Jen co povolí sníh, tak k nám na louku dám plenty a budeme zkoušet běhat revíry :-) 

Neděle byla ve znamení návštěv. Jeli jsme za babičkama, jednak na výborný nedělní oběd a u druhé jsem se stavovala, aby také věděli, že žiju a že děj předchozích dní mi nezpůsobil nějakou ujmu na mém myšlení. Bohužel jsme před odjezdem zjistili, že ohradník neohradní, takže můj flekatý zázrak jel s náma :-) U babičky si užil skoro půl metru sněhu, což se mu hrozně líbilo :-) domu přijel totálně utahaný, tak jsme ho ještě pustili na chvilku na zahradu k Fortuně, aby náhodou měl ještě moc energie :-)) Zbytek odpoledne jsme pěkně prospinkali :-) nedělní poobědová siesta se prostě musí dodržovat :-))

 

17. 2. 2012

Dnes je to přesně měsíc, co se mi změnil život a je mi z toho nějak smutno.  Počasí mi k tomu nějak nepomáhá.... od rána leje a leje...

Alespoň že odpoledne na chvilku přestalo pršet a vylezlo sluníčko. Hned jsem vylezla s Brixíkem ven a šli jsme zkoumat okolí. Bylo to poprvé od toho všeho, co jsem byla sama s Brixem venku... Brixula byl nadšený, lítal po loukách, slídil v lese a hlídal si mě :-) Byli jsme venku více než hodinku a vrátili jsme se zmáchaní jako kachny :-) Ale stálo to zato. Sluníčko krásně svítilo a bylo mi jedno, že mi pod nohama plave sníh :-)

Zítra razíme na cvičák a za strejdou šupákem na obrany. Odpoledne budeme okupovat Dádu a Joa, večer mě čeká posezení s bandou ze ZOo Vinec :-) Brixík zatím bude umírat na samotu u Dády doma :-)) ale on to nějak zvládne, je to přeci už velkej kluk :-)

 

19. 2. 2012

Tak je zase neděle večer... Brixi leží unavený v mé posteli a yorkmut Mates ho chodí budit a kontrolovat :-)

Sobotní cvičák jsme přežili v pohodě, dokonce jsme dostali i pochvalu od Ivetky za odložení za pochodu do lehu i do sedu :-) vyjímečně se nám dařilo! :-)

Obrany byly také v pohodě, zkusili jsme vyštěkávat figuranta.... jen jak se Brixík soustředil na to vyštěkávání, zapomněl trošku přecházet do útoku :-) ale jinak to zvládal skvěle!

Po obědě jsme dorazili k Dádě a Brixík měl o zábavu postaráno. S Joem dělali kraviny, honili kočky po zahradě, mučili sebe i nás :-) Večer zůstal Brixula s Dádinými rodiči doma a my jeli s bandou na véču :-)

Večer jsem si po dlouhé době zase užila, smáli jsme se od začátku do konce! Bylo to super zase jednou takhle někam zmizet, nemyslet na realitu a jen se smát! Už aby byl duben a my jeli do Lužan!!!! Už se nemůžu dočkat!

Brixík byl prý u tety a strejdy hodný, nevyváděl, nešílel, nebrečel... prostě je to šikovnej a velkej kluk :-)

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 49732
Měsíc: 935
Den: 24