Jdi na obsah Jdi na menu
 

září 2011

2. 9. 2011

S Brixíkem jsme byli po více než týdnu na cvičáku... a pejskovi nějak narostlo sebevědomí... takže jsme měli trošku dohady o tom, kdo dává povely a kdo je vykonává :-) ale nakonec jsme se dohodli a dopadlo to dobře :-)

 

3. 9. 2011

Jdeme s Brixíkem na další ZV - do Prahy. Snad se nám podaří obhájit hodnocení z Kutné hory a neuděláme si tam ostudu :-)

Tak hodnocení z Kutné Hory jsme obhájili, ale nebylo to tak úplně lehké.  Tentokrát tam bylo více psů a o dost méně zvěře. Byla s náma kamarádka Terka se svojí fenkou WSS Eliškou a naše sestřička Beruška Avoir du Nez.

V honitbě jsme našli asi 3 zajíce a všichni psi po těch stopách museli jít. Brixi šel mezi posledními, takže to bylo veselé... čekat několik hodin, než na nás přijde řada, navíc když nebyla zvěř, tak se špatně hodnotilo... ale nakonec jsme to zvládli všichni. Beruška vypíchla zajíce a Brixik pak použil jeho stopu u své práce. Brix dostal pochvalu za jedno z nejlepších slídění na zkouškách. Pracoval na velice dobré vzdálenosti a na píšťalku se přiřítil jako dělová koule :-) Po cestě vypíchnul a nahlásil bažanta, bohužel jeho hlášení nebylo slyšeno :-( Takže jsme pak jeli ještě do jiné honitby, kde Brix vypíchl zajíce, Eliška ho pak nahlásila a díky němu i krásně slídila :-)

No, moc slavné to nebylo.... Brixula přestává hlásit... hlásí jen na viděnou nebo na stopu kňourá. Musíme to poladit, aby byl na PZ připravený :-)

S panem Lupejem jsme se domluvili na přípravě na BZ, které máme v říjnu.

Takže v týdnu jdeme zkusit stopu a uvidíme, jak moc Brixík stávkuje... ta puberta je hrozná věc :-)

 

8. 9. 2011

Chystáme se jít na barvu, abychom zjistili co a jak je potřeba doladit. Včera jsem byla s Brixem venku a předvedl excelentní šoulačku. Když by tohle předvedl na zkouškách, tak bych byla naprosto nadšená!!!

Dneska jsme byli venku v dešti... nezaprší a nezaprší... ale Brinovi to nevadilo. Na poli vypíchl kočku, kterou prohnal a dostatečně i hlásil :-) na dalších loukách byly srny, které vypíchl z docela veliké vzdálenosti. Celkem dneska potkal asi 6 srn... ani jsem netušila, že jich je u nás tolik :-) ale na drobnou jsme nenarazili... no, třeba zítra :-)

 

9. 9. 2011

Tak první trénink na  BZ máme za sebou... barvu šel skvěle. Vypracoval naprosto skvěle všechny lomy... dokonce ani nešel po větru. Šoulačka byla dobrá. Jen měl Brixík problém s klidem po střelbě. To budeme muset doladit.

 

10. 9. 2011

Víkend u Dády na chatě. Dělali jsme dřevo, šakalové se pěkně unavili, my taky :-) S Brixíkem jsem prošla "loučky" v Krkonoších, zkoušeli jsme odložení psa a klid. No, nechtělo se, ale nakonec se zadařilo :-)

 

16. - 18. 9. 2011

Další super víkend.  Jeli jsme až k Jihlavě. Bylo to super... víkend pod stanem s bandou bláznů. V pátek dělal Brixík spíš norníka, než slídiče :-)

V sobotu ráno jsme jeli za naší paní chovatelkou Mirkou, abychom vyzkoušeli střelbu a ostříhali Brixíka. Brixi se zase vyřádil se sestřičkou Bery, oba se vylítali, vypíchli srnu, ale že by alespoň jeden hlásil... to ne :-(

Střelba dopadla skvěle, Brixík se ani nehnul, zůstal ležet v naprostém klidu.

Tak snad to nebude na zkouškách problém.

Zkoušky máme už za měsíc... ještě párkrát půjdeme stopu a snad to vše dopadne dobře.

 

20. 9. 2011

Balíme na další výcvikový víkend v Lužanech... letos poslední :-(

Máme tam hodinu agilit, tak jsem zvědavá, jak se můj flekatý zázrak vyšvihne mezi tunelama a překážkama :-)

 

 23.-25. 9. 2011

Další výcvikový víkend je za námi... bohužel byl letos poslední :-( ale byl naprosto super!!!!

Ve čtvrtek jsme měli hodinu agilit... Brixíkovi to šlo skvěle! Přez překážky lítal naprosto suvereně, tunel ho nijak nepřekvapil a nácvik slalomu byl také v pohodě. To jen já jsem se mezi ty tyčky zamotala :-)

V pátek nás čekaly 3 hodiny poslušnosti. Chudák flek byl na poslední hodině nějaký hotový, takže jak říkají holky - do chatky, zavřít a spát.

Sobota byla klidnější. Ráno jsme měli další poslušnot, kde jsme se s naší cvičitelkou Katkou dohodly, že nebudeme dělat přivolání s předsednutím, ale přivolání k noze za pochodu. To se Brimu líbilo víc, takže to bylo v pohodě :-)

Odpoledne jsme měli nácvik na zkoušky ZOP. Takže jsme si prošli cviky, které nás na zkouškách čekali, zkusili jsme si přenášení psa, chůzi po nepříjemném materiálu a práci ve skupině. V sobotu večer jsem měla z Brixíka obrovskou radost. Pracoval skvěle! Šli jsme spinkat brzo, když nás v neděli čekaly zkoušky :-)

V neděli nás budík vzbudil v půl 6 :-( důkladně vyvenčit pejska, nasnídat mě a už byl skoro čas na zahájení zkoušek. Celkem nás bylo 13 psů. My jsme byli třetí v pořadí. Nervičky se nějak nedostavily, takže byla pohodička :-) Brixík pracoval perfektně. Jen u poloh se posouval dopředu, takže nám rozhodčí strhnul pár bodíků, ale super! Práce ve skupině byla také v pohodě.

Celkové hodnocení 91 bodů ze 100. Což bylo super. Získali jsme známku výborná!

 

27. 9. 2011

Brixi Avoir du Nez má dneska své 1. narozeniny.

Už dostal dortík - z kuřecího masa, salámku a takových dobrot.

Do dortíku se pustil bez váhání a teď se tady spokojeně válí :-)

Za jeho první rok života jsme toho stihli myslím, že dost... od ledna jsme pilně chodili na cvičák, učili se lovecké věci - oba :-) máme za sebou 2 úspěšné výstavy - hodnocení na MVP v Brně - VN1 a Bis Puppy, hodnocení na MVP Mladá Boleslav - V1, CAJC a BOJ.

Máme hotové dvoje ZV - obě zkoušky jsme dokončili v 1. ceně a máme hotové zkoušky ZOP ze sportovní kynologie.

No, na malé flekaté klubíčko, které jsem si vloni v listopadu přivezla, je to velice slušné :-))

Přejeme Briximu hodně sil do dalších let, spoustu energie a pevné nervy - ty bude se svou paničkou 100% potřebovat :-)  je to naprosto skvělý pes s obrovským srdíčkem a s velikým nadšením pro všechno, co jsem si na něj vymyslela. Je to naše "malé" flekaté miminko :-)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24