Jdi na obsah Jdi na menu
 

září 2012

3. 9. 2012

Konec srpna a začátek září patřil další super akci s naší bandou kamarádů ze cvičáku. Byli jsme na výcvikovém táboře v Lužanech u Jičína.

Akce začala už ve středu ráno, kdy jsme rychle naházeli věci do auta a už jsme frčeli :-) každý den nás čekaly 2 výcvikové hodiny... ráno stopy nebo poslušnost a odpoledne obrany :-)

Během dne začaly přijíždět naši kamarádi, takže nuda nehrozila :-) Ve středu a ve čtvrtek nám počasí přálo, takže jsme si užívali sluníčka a pohodičky a večer grilíčku a pokec u ohýnku :-)

V pátek se nám zatáhlo a celý den lilo... nám to ale náladu nezkazilo a cvičili jsme i v dešti a pak rychle uschnout do místní hospůdky :-) Hafani si užívali pohody v chatkách, kdy jim bylo dovoleno chrupkat v posteli :-))

Sobota a neděle byla ve znamení zamračené oblohy a slušné zimy, ale i tak jsme to všechno zvládli v pohodě :-)

Domu jsme dorazili v neděli odpoledne... Brixík obsadil pelech a celý zbytek dne prospinkal :-)

Mě teď čeká náročný týden.... všechno vyprat a uklidit a připravit na sobotní akci :-) jo, to bude... snad to všichni přežijeme ve zdraví :-)

 

6. 9. 2012

Blíží se konec týdne... poslední dny klidu :-)

Jsem unavená z práce - celý týden na cestách :-) zítra rychle uklidit byt, odpoledne naložit věci a Brixíka... zmučit ho na stopách a pak hurá na cestu pro naše malé flekaté miminko :-)

Jsem zvědavá, co na něj řekne Brixík - kluci už se sice viděli, ale to nebylo u nás doma... to nebylo na Brixově koberci, v Brixově pelechu... v Brixově misce :-))

No, snad to nebude tak hrozné - za 14 dní mám v plánu další zkoušku z poslušnosti a pak na začátku listopadu stopařská zkouška..  snad bude Brixu v pohodě a bude spolupracovat :-) 

 

 8. 9. 2012

Tak dnes jsme si s Brixíkem dovezli malého neposedného flekatého kámoše :-)

Jeli jsme si pro něj do Bratislavy, kam nám ho dovezla chovatelka Olga Borošová. Malý Aspero je dobrý pohodář, celou cestu spinkal nebo se díval na cestu. Brixík se válel v kufru a užíval si pohody, takže cesta byla v naprostém klidu.

Po příjezdu domů Brixula obsadil gaučík a sledoval malého, jak pomalu prozkoumává byt.  Kluci pak dostali společný oběd a všichni jsme usnuli jako mimina.

Já jsem tedy dost unavená a kluci ocenily nedrkotající pelech... ono spát na D1 není asi úplně to ono... :-)

 

10. 9. 2012

Tak malý Aspero je u nás už třetí den a je naprosto super :-) je správně aktivní a zvědavý

:-)

V neděli ráno jsme šli na trénink stop - musím s Brixíkem trénovat na blížící se zkoušky, takže jsme malého brali s sebou, aby se trošku socializoval a hlavně unavil :-)

S psíma kámošema neměl vůbec problém :-) 8 psů a on byl v pohodě :-)

Brixík ho občas kontroloval, ale jinak ho nechával, aby se rozkoukal.

Prošli jsme se po louce a malý Aspero s náma celou dobu capkal. Kdykoliv jsme ho chtěli nést, aby ho nebolely packy, tak se vztekal, že chce dolu :-)

Stopy byly super, Brixík stopu vypracoval perfektně, označil předměty a krásně prošel lomy... jsem z něj nadšená :-) doufám, že takto bude pracovat i na zkouškách :-)

Po této procházce jsme všichni spinkali u pohádky :-) krásná neděle :-))

Pondělí bylo ve znamení další socializační procházky - nejdříve kluci zmučili malého RR Arwina a pak jsme měli další výcvik poslušnosti. Tentokrát Aspero hlídal batoh a cvičila jsem s Brixíkem. Po návratu domu oba kluci vyprázdnily misky a teď tu leží a užívají si pohody :-))

 

11.-18. 9. 2012

Čas letí a já ani nestíhám psát aktualizace :-) Je toho nějak moc a času málo. Malý Aspero nám roste před očima a zkoušky se blíží!

Celý týden to bylo takové nějaké hektické... a o víkendu jsme se také nenudili :-)

V sobotu ráno jsme byli na zkoušce zkoušky :-) Za týden nás čeká další zkouška z poslušnosti - ZPU-1, tak jsme museli trénovat :-) a odpoledne jsme byli na svatbě našich kamarádů - Olánka a Ladušky. Byla to super akce a vzhledem k tomu, že to byla částečně i myslivecká svatba, tak se tam moji flekatí hoši neztratili :-) Byli naprosto vzorní... Aspero je suverén, takže se mezi lidma pohyboval naprosto bez problémů a Brixík se nutně musel se všema mazlit :-)

Neděle byla ve znamení návštěv. Musela jsem toho našeho malého flekatého drobečka dovést ukázat domu, aby ho viděli dokud je malý :-)

No... malý... drak! Brix mu ukázal, jak se hlásí zvěř, takže celé dopoledne hlásil králíky v králíkárně a slepice u sousedů :-) a nedal se zastavit :-)) Lovec se v něm nezapře!

Odpoledne jsme jeli za mamkou, kde se kluci vyřádili s komondorkou :-)

Ze začátku jsme se báli, aby ho komondorka nezašlápla - v rámci hry - ale strach byl zbytečný! Forti byla na malého moc opatrná a jemná... zato Brixík si to vyžral se vším všudy :-))

Pondělí kluci prospali a užívali klidu a pohody :-))

Dnes jsme byli s Brixíkem trénovat stopy... neděle se nějak rychle blíží... Malý Aspero ho sice svým výrazným šíleným řevem dost rozptyloval, ale Brixula stopu vypracoval dobře :-)

Snad se zadaří i v tu neděli :-)

 

23. 9. 2012

Den D je zde.... ráno jsem ani nemohla dospat a kluci taky ne :-) Nervozita přišla až když dorazila paní rozhodčí... Ale stálo to zato :-)

Ráno jsme si všichni odešli poslušnost.... my začínali dlouhodobým odložením. Nebylo mi nejlíp... poblíž místa, kde byl Brixík odložený, našli včera s Joem zajíce a Brixula si to pamatoval.... celou dobu jsem prosila, aby zůstal ležet :-)  Poslušnost byla super, Brixula měl výbornou náladu, takže obraty, chůze i aport byly perfektní! :-) Pak jsem zkazila skok vysobý  nevědomost neomlouvá, takže nám bohužel strhli nějaký ten bodík, ale stále to byla pohoda :-)

Následovalo skupinové cvičení, kdy jsme se s ostatními dost nasmáli... udržet rovnou řadu cvičících psů nám moc nešlo, ale zvládli jsme to :-)

Následoval další úkol - stopa - sice jen 100 kroků, 1 lom a 2 předměty.... stopu jsem našlápla a doufala, že Brixula půjde, i když není prokrmená. Po navedení na stopu šel Brix perfektně, zalehl předmět, lom vypracoval skvěle a druhý úsek byl také bez chyby i se zalehnutím předmětu! Takže za stopu jsme získali plný počet bodíků :-)

Zkoušku ZPU-1 jsme tedy složili na výbornou a pro letošní rok to byla poslední plánovaná zkouška :-) sice s ním chci jít v listopadu ještě stopařskou zkoušku, ale uvidíme, jaké budou podmínky a jak to Brixíkovi půjde.

Jsem na Brixulu moc pyšná! Je naprosto skvělý a doufám, že se nám takto bude dařit dál :-)

Na jaře zařínáme zkoušky s malým Asperem, tak snad půjde v Brixových stopách a půjde mu to taky tak dobře :-))

 Dnes večer odvážím kluky na hlídání k tetě Ivet a strejdovi Mílovi... čekají mě povinně 4 dny v Německu. Návrat mám ve čtvrtek v noci a kluky si vyzvedávám na další super akci - na Bull speciálu v Lužanech :-) už se na tu akci moc těším! :-) Pro letošek poslední akce, tak si jí musíme užít! :-)

 

27. 9. 2012

Brixi Avoir du Nez dnes oslavil své 2. narozeniny :-)

Během těchto dvou let stihl získat titul JCH ČR, složil několik loveckých zkoušek (ZV, BZ, PZ, LZ) - všechny v I. ceně a dokonce máme i pár zkoušek z poslušnosti (ZOP, ZZO, BH a ZPU-1).

 

Brixulko, všechno nejleší! :-) 

 

 

30. 9. 2012

Konec září a poslední víkendová akce je za námi.

Od pondělí do čtvrtka jsem byla služebně mimo ČR a kluky hlídala teta Ivet a strejda Míla.  Chudáci! Měli doma celkem 9 psů :-)) z toho 3 štěňata :-) takže měli hodně veselo! Malí šakalové spolu řádili celé 4 dny.

Já jsem přijela do Lužan až ve čtvrtek v noci. Kluci zatím okupovali chatku s Dádou a Joem. Sektání bylo rychlé a já byla během chvilky jako čuně :-)

Celé 3 dny jsme si skvěle užili! Bylo sice už celkem chladno, ale i tak jsme si to nenechali pokazit. Nafotili jsme nějaké nové fotečky, oba kluci trénovali poslušnost, stopy a malý Aspero měl své první "obrany" a socializaci :-) každý den jsme měli 3 výcvikové hodiny. Takže jsem se nenudila :-) jeden odcvičil, šla jsem hned vyměnit psy a znovu na plac.

Všechno klukům moc hezky šlo :-) každou noc padli unavení a spinkali až do rána :-)

Včera jsme přijeli domu až navečer, vybalila jsem věci a flekatci zatím zalezli do pelechů a spinkali :-)

Dnešní den je ve znamení spaní a pohody! Snad jim to dlouho vydrží!

 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50234
Měsíc: 753
Den: 24